Archiwa tagu: fitness

fitness

Co się zmieniło przez 25 lat

Wraz ze zmianą systemu po wyborach 4 czerwca 89 i wzbogacaniem się społeczeństwa rodacy postanowili zmniejszyć braki spowodowane socjalizmem. Proces ten przebiegał i chyba nadal przebiega wielotorowo. Zaczął się on jeszcze przed 4 czerwca 1989. Stosunkowo najszybciej ten proces następował na poziomie makroekonomicznym. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiały się małe firmy i maleńkie jednoosobowe interesiki. Po czasie z wielu z nich urodziły się firmy giganty.

Zaskocz sprawnością!

Różne są motywy uprawiania aktywności fizycznej. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty mające znaczenie przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i troskę o sylwetkę. Natomiast przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, istotne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy w związku z tym wybrać taką, która przyniesie nam przyjemność.

Zamierzając trenować sport musimy mieć dobra odzież

Na pewno każda kobieta marzy o naprawdę atrakcyjnej sylwetce, która mogłaby przyciągać wzrok wszystkich napotkanych przez nią ludzi. Niestety nikomu nie musimy raczej nawet mówić o tym, że osiągnięcie w tej kwestii faktycznie zadowalających wyników w żadnym wypadku nie jest niczym prostym – należy w to włożyć sporo wysiłku i poświęcić wiele czasu.

W naszym kraju nieustannie zwiększa się popularność kulturystyki

Współcześnie zderzają się dwie rożne tendencje. Z jednej strony alarmująco rośnie liczba osób skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach nawet życiu. Jednocześnie, panuje swoista moda na aktywność fizyczną – sporo osób stara się ćwiczyć oraz zdrowo odżywiać. Rzecz jasna, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, zwłaszcza aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się ogromnym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej powszechnych dyscyplin sportowych jest bieganie.

Podejdźmy dobrze do ćwiczeń fizycznych!

Polska to nie USA bądź Samoa – ciągle mamy dużo większe problemy, aniżeli nadwaga. A jeżeli nawet zbyt wiele ważymy, tak czy siak nie wyglądamy jak stereotypowy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Choć naturalnie nie należy myśleć, że społeczeństwo w Polsce nie musi kompletnie zwracać swojej uwagi na własną wagę! Zresztą wystarczy trochę się rozejrzeć – w szczególności wakacje w Ustce bądź nad giżyckimi jeziorami bardzo dobrze pokazują, iż trudno powiedzieć, że zdecydowana większość ludzi korzystnie wygląda. Brzydki nos albo płaskie czoło? Zapewne w tym momencie zbyt wiele nie zdołamy zdziałać.

Uprawianie sportu i rekreacja|Sport a więc relaks

W sumie nie ma o czym mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie ćwiczymy to prędko umknie nasza jędrność i gibkość. Cóż, tylko dzieciaki mogą bezkarnie robić, co im się tylko podoba a i tak zawsze rozkosznie się prezentują. Gdy dorastamy bycie „pulpecikiem” dla całej rodziny, staje się koszmarem w szkole. Z tego powodu warto ćwiczyć. Ale wielu osobom sport wydaje się czymś męczącym i bywa, że upokarzającym, bo jak ma się parę kilo za dużo, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeśli wcale się nie ćwiczy i waży odpowiednio, ale nie umie się złapać piłki do kosza to również nie jest ciekawie. Z tego powodu warto pamiętać o tym, że sport w prosty sposób da się połączyć z przyjemnym wypoczynkiem. Otóż sport i rekreacja powinny być nierozłączne. Można iść na żwawy spacer ze znajomą, możemy pójść na plażę i poodbijać piłkę do siatki razem z rodziną. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w oswojeniu się ze sportem. A jeśli zaczniemy spędzać wolny czas właśnie uprawiając jakiś sport to od na pewno będziemy czuli się lepiej.

Czy istnieje dobra rada na efektywne odchudzanie?

Niejedna kobieta pragnie ślicznie wyglądać oraz atrakcyjnie się prezentować. Nie jest to już wyłącznie pragnieniem dorosłych dam, zdecydowanie więcej nastolatek zaczyna już w młodym wieku dbać o siebie. Nagminnie potrafimy spotkać młode osoby w klubach fitness, uprawiające nordic walking czy jeżdżące na hulajnodze. Na nieszczęście nie dla każdego człowieka zgubienie zbędnych kilogramów jest tak łatwe jak dla młodzieży czy osób wysportowanych.