Zapewne większość panów potwierdziłaby tezę, że mężczyznami czują się w stu procentach dopiero wtedy, gdy mają przy sobie jakąkolwiek broń, choćby broń białą

Nawet jeżeli nie jesteś myśliwym warto posiadać przy sobie na wszelki wypadek jakiś nóż albo scyzoryk. Mogą one pomóc w niektórych błahych problemach albo ocalić życie w dużych perypetiach.

Scyzoryki szwajcarskie . są najbardziej popularnym typem białej broni w naszym kraju. Są niebywale pożyteczne, gdyż są wielofunkcyjne. Są przeróżne typy takich scyzoryków. Podstawowa posiada długie ostrze, pilniczek lub grajcar. Natomiast wersje nowoczesne są niesłychanie rozwinięte. Mają nawet hasła na odcisk kciuka i wejście USB. Wszystkie scyzoryki szwajcarskie niezależnie od typu i wartość są wykonane niezwykle dokładnie i z najlepszych materiałów. Każdy właściciel, nawet ten niewprawiony, będzie zachwycony swoim nowiutkim zakupem.
skoczek spadochronowy

Autor: Ben Salter
Źródło: http://www.flickr.com
Dla bardziej dojrzałych konsumentów, na przykład dla myśliwych zalecana jest już odmienna broń. Chodzi o noże taktyczne. Są one niesłychanie ostre i wytwarzane dla osób, które zdają sobie sprawę jak trzeba się z nimi obchodzić. Jeśli scyzoryk jesteśmy w stanie dać dziecku na obóz harcerski, to noże taktyczne nie przynależą już do takiej kategorii. To broń (szerzej pod adresem http://www.militarne.pl/pl/c/Hatsan/107) wyłącznie dla większych chłopców. Noże taktyczne mogą być składane, są zawsze zrobione z najlepszej klasy tworzyw.

Rączka zawsze powinna być antypoślizgowa, a garda chroni przed zsunięciem się palców na ostrze. Nóż zawsze posiada pokrowiec, żeby bezproblemowo można go było ze sobą mieć.

You may also like...