Jak upłynnić komunikację w związku?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy widza siebie przez różowe okulary i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres miesiąca miodowego dobiega końca i wtedy niezmiernie istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Lekarzowi możesz zaufać

Nie rzadko, kiedy w związku pojawiają się trudności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do kłótni, krytyki i cichych dni. Wtedy, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Kłopoty w związku dotyczą najczęściej sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się poczucie osamotnienia i izolowanie się partnerów od siebie. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do rozpadu związku. Zanim do tego dojdzie, warto pójść po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam właściwie spojrzeć na sytuację. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np. „psycholog warszawa”.

A co już w tej chwili mogą zrobić osoby, które pragną uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo siły, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera uwidaczniające się w życiu codziennym. Należy pamiętać, by w takiej sytuacji pielęgnować, to, co dobre miedzy partnerami, koncentrować się przede wszystkim na dobrych stronach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Zdrowy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron dużo cierpliwości i zrozumienia. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, umożliwiając jej tym samym rozwój osobisty. W relacji partnerskiej, należy nauczyć się okazywać miłość partnerowi, a także otworzyć się na otrzymywane uczucie – przeczytaj więcej. terapia małżeńska

You may also like...