Co się zmieniło przez 25 lat

Wraz ze zmianą systemu po 89 roku i stabilizowaniem się sytuacji ekonomicznej rodacy postanowili zniwelować braki spowodowane gospodarką centralnie sterowaną. Proces ten przebiegał i chyba ciągle przebiega wieloma torami. Rozpoczął się on jeszcze przed 4 czerwca 1989. Najszybsze i najgłębsze zmiany następowały w życiu gospodarczym. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstawały małe firmy i maleńkie jednoosobowe mikroprzedsiębiorstwa. Po po 25 latach z wielu z nich wyewoluowały największe obecnie istniejące firmy.

Najnowsza kolekcja Reebok

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Poprawa jakości życia obywateli i otwarcie na świat było m.in. przyczyną zwiększonego zainteresowania sportem. Nawet w niedużych miasteczkach powstawały sale ćwiczeń z angielskiego zwane fitness clubami. Razem z modą na sport handlowcy i producenci odzieży dopasowali swój asortyment do zapotrzebowania. Na rynek weszły bluzy fitness dla kobiet, duża ilość dresów. Za sprawą dostępu do MTV i chęci naśladowania idoli muzyki pop pojawiły się męskie i bluzy damskie.

Na chodnikach w tak zwanych “szczękach” sprzedawano “mydło i powidło” – kiełbasę i wołowinę z własnego uboju zaraz obok bielizny, prostych bluz damskich czy skarpetek. Rzecz jasna zaczynały także powstawać ekskluzywne obiekty handlowe gdzie było można zakupić droższe markowe produkty np. modne bluzy rozpinane, dresy męskie i damskie, bluzy damskie z kapturem czy bluzy fitness dla kobiet.

Na początku te miejsca były bardziej wystawami produktów które klient chciał mieć. Z perspektywy czasu przedziwne to były czasy, nieco rozmarzone bowiem ważne było to co się potrafi i jak bardzo człowiek jest elastyczny. Były to czasy wielkiej wiary w przyszłość i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, że wszystko się zmieniło na lepsze i jeśli człowiek czegoś bardzo chce wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Moim zdaniem nie można było myśleć w inny sposób, bo to był również czas cudów.

Czy chcesz uzyskać świeże informacje na ten wątek? Jeżeli tak, to sprawdź, jakiego typu komunikaty ma porządna treść, zapewne również Cię zainteresują.

W końcu nie często w historii tej części Europy praktycznie bez ofiar zmienił się porządek świata uznawany dotąd za stały.

You may also like...