Życie wydaje się być naszym najcudowniejszym darem, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by je chronić i umieć ratować

przez | 9 lipca 2021
Znaczny procent Polaków ma pewne pojęcie o ratowaniu swojego życia, gdyż szkolenia z pierwszej pomocy są obowiązkowe na kursie na prawo jazdy i zwykle w technikach w ramach przeróżnych lekcji.
Jednakże, jeżeli zapytać kogokolwiek czy wiedziałby jak zachować trzeźwość myślenia w chwili wypadku w fabryce czy samochodowego, to pewnie tylko co dziesiąty jest przekonany o swoich umiejętnościach.

herbaty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
kurs pierwszej pomocy łódź

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Wynika to z faktu, że kilka godzin szkolenia kilkanaście lat temu, nie daje nam prawa, aby bardzo wierzyć we własne umiejętności. Poza tym po jakimś czasie zapomina się o wielu kwestiach i mało kto pamięta dokładne instrukcje z kursu. Wobec tego trzeba odświeżyć swą pamięć i nakłonić do tego rodzinę oraz przyjaciół. Nigdy nie wiemy, kiedy przyda nam się taka wiedza. Każdy z nas liczy na to, że nigdy nie będzie zmuszony ją spożytkować, ale któż może wiedzieć, czy dzięki niej nie uratujemy ludzkiego życia. Jeżeli więc jesteśmy z centrum Polski i mamy ochotę zapisać się na kurs pierwszej pomocy Łódź wydaje się być świetnym miejscem, żeby odświeżyć własną pamięć. Nauczymy się nie tylko różnego rodzaju opatrunków, ale również metody masażu serca oraz sztucznego oddychania. Jeśli poprzedni kurs (zobacz –> kurs trenera personalnego !) odbyliśmy dawno temu, to z pewnością zadziwią nas nowoczesne manekiny szkoleniowe.

Obecnie czymś normalnym jest już, że nie uczy się tylko teorii, ale kładzie się nacisk w głównej mierze na praktykę, aby w momencie zagrożenia zareagować automatycznie według wyuczonych mechanizmów. To może ocalić komuś życie.