Zmieniamy złe nawyki żywieniowe

przez | 9 lipca 2021
Automatyzmy żywieniowe naszych rodaków ulegają zmianie, lecz proces taki nie przemija bezproblemowo. Na jednym końcu znajdują się osoby, które przenigdy nie pożegnają się, z czymś co nazwać powinniśmy „obowiązkowym elementem obiadu”, a to oznacza tłuszcz. Na drugim za to końcu są osoby chcące zmian, jednakże robią to w sposób chaotyczny i całkowicie bez sensu.

obiad

Autor: Raymond Wong
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku przydałoby się zainteresować, po co w gruncie rzeczy konsumujemy to, co jemy. Sprawa jest na pewno wieloaspektowa, ale na czoło wysuwa się oczywiście podróż w przeszłość, która nie jedynie, że opisuje naszą polską osobowość, to jednocześnie ją usprawiedliwia. Tłuste, niezdrowe potrawy, albowiem, które rządzą na polskich stołach to nic innego jak sprawka klimatu. No bo co jedzą ludzie otoczeni śniegami i mrozem, jak nie pożywienie bogate w tłuszcze zwierzęce, które trzymają nas przy życiu? Gdybyśmy wywodzili się z klimatu śródziemnomorskiego to może obecnie zajadalibyśmy się owocami morza?

Niemniej, warto powiedzieć, iż polska kuchnia jest wyborna i to jest kolejny dylemat. zadurzają się w niej przyjeżdżający do naszego kraju obcokrajowcy, a dla nas, dla większości jest wspomnieniem dzieciństwa, kiedy to babcia sowicie zapełniała stół różnorakimi staropolskimi specjałami. Po babciach odziedziczyły to ich córki i krąg się zamyka. Niestety, pysznie nie zawsze oznacza zdrowo.

warzywa

Autor: Amelia Crook
Źródło: http://www.flickr.com

Co poradzić, żeby zmienić automatyzmy dietetyczne? Może to frazes, lecz powinno się zawziąć i nie dawać za wygraną, to podobnie jak z treningiem, kiedy na trochę przystopujemy może już nigdy nie wrócimy do ćwiczeń. należy wybrać się do specjalisty od diety, a jest nim dietetyk katowice.

Jeżeli tematyka, która jest analizowana w tym tekście jest godna Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie.

Odnajdzie on dla nas optymalną dietę, taką, jaka nie będzie bardzo doskwierać, nie zaszkodzi, a przyniesie widoczne efekty. W większości dużych ośrodków miejskich, jak Warszawa, Katowice czy Kraków bez trudności znajdziemy odpowiadającego nam dietetyka, potrzeba tylko trochę poszukać. Można oczywiście samodzielnie zmienić dietę, ale bądźmy ostrożni, by sobie nie zrobić problemów. Nie dość, że nie ujrzymy efektów, to jeszcze podupadniemy na zdrowiu.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej wpisów na opracowany tu temat? Zachęcamy w takim razie do następnej strony – po prostu naciśnij to kebab rzeszów dowóz i przejdź do naszego portalu.

A tego przecież byśmy nie chcieli – sprawdzeni specjaliści z twojej okolicy.