Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są trendy!

przez | 9 lipca 2021
Ostatnimi czasy w Polsce zapanowała prawdziwa moda na racjonalne odżywianie i uprawianie sportu. Jak najbardziej jest to pozytywna kwestia, bo zyskujemy tym sposobem na zdrowiu.

Coraz więcej osób świadomie kupuje zdrowsze produkty i pozbywa się niewątpliwie zbędnych ulepszaczy.
Racjonalna dieta stała się modna w dużej mierze przez social media, w których sportsmenki zamieszczały masę zdjęć zdrowych, pysznych posiłków, które nie zawierały zbędnego cukru, czy tłuszczu. Każda osoba, która czytała trochę o zrównoważonej diecie wie, że kluczem do sukcesu są odpowiednie proporcje pomiędzy makroskładnikami. O ile węglowodany, czy tłuszcze łatwo wprowadzić do codziennych posiłków, o tyle białko wpc coraz częściej jest zamiennikiem jego pierwowzoru zawartego w nabiale. Nie jest to nic dziwnego. Sądzę, że nikt nie chciałby stale pić jogurtów, czy jeść serków, zwłaszcza gdy sportowy tryb życia bierze bardzo poważnie i jego posiłki są obliczone pod konkretne starty. Ich kaloryka jest wtedy całkiem spora i wiele osób ma przesyt produktów nabiałowych, które zastępuje białko wpc – warto-> https://www.sklep.sport-max.pl/ser-pol-256-Bialko-WPC.html -, będące jego czystym koncentratem dodawanym przykładowo do omleta, czy po prostu wypijany. Zdrowa dieta jest bardzo ważna, lecz nie możemy zapominać o aktywności fizycznej. Mnóstwo ludzi chodzi na siłownie, czy startuje w licznych biegach terenowych organizowanych praktycznie na terenie całego kraju. Zwłaszcza wieczorami możemy zaobserwować ludzi truchtających po ulicach miasta. Częściej i częściej tworzy się na nich stacje dla rowerów miejskich, które w łatwy sposób można wypożyczyć by nie przemieszczać się samochodami, czy tramwajami.
Laboratorium

Autor: Matteo Bagnoli
Źródło: http://www.flickr.com
W temacie świadomości zdrowotnej wszystko idzie w dobrym kierunku.

ludzie rezygnują z cieknących tłuszczem kebabów, na rzecz przygotowywanych na własną rękę posiłków. Pamiętajmy jednak, że wszystko tworzy się dla ludzi i czasami możemy pozwolić sobie na odstępstwo od naszej diety.