Zaskocz sprawnością!

przez | 9 lipca 2021
Różne są powody uprawiania sportu. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą i zdrowie i dbałość o dobry wygląd. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy Nordic Walkingu. Nieważne którą formę ruchu wybierzemy, istotne by systematycznie się ruszać. Musimy dlatego wybrać taką, która przyniesie nam największą frajdę.

codzienne ćwiczenia

Autor: Port of San Diego
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas zakochało się w joggingu. Z jakiego powodu? Dla zdrowia, odreagowania, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę… Argumentów jest tyle, ilu ludzi przemierzających truchtem parki.

Dodatkowo to tani sport, ponieważ aby biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy (korepetycje statystyka) czy profesjonalne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, ”oddychające” ubrania i… odrobina chęci Czasem spotykamy się z opiniami, iż jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby na naszą psychikę.

Jeśli ten temat Cię zainteresował, to z pewnością zainteresuje Cię także nowa wiadomość (https://stomatologiacichon.pl/) na prezentowane zagadnienie, gdyż również zawiera pasjonujące informacje.

Amatorzy tego sportu przekonują, iż jeżeli pokonałeś trasę wynoszącą 21 kilometrów i w trakcie biegu nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny.

Bieganie to głównie troska o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to jeszcze na dodatek zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Obecnie w każdym mieście zachęca nas również do aktywności fizycznej wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeżeli odpowiada nam ta forma ruchu, wykwalifikowane osoby przedstawią nam na początek odpowiedni do naszych oczekiwań i możliwości.

Pamiętajmy, by dobrze dobrać odzież w jakiej będziemy ćwiczyć. Patrzmy na metki i skład tkanin (przewiewność), wytrzymałość oraz wygodę – to podstawowe kryteria. Postarajmy się o koszulki, spodnie i skarpety wykonane z oddychającej tkaniny, która odprowadza wilgoć ze skóry i szybko schnie, więc i my i nasze ubrania nie jesteśmy skąpani w pocie. Dobra jakościowo odzież treningowa jest warta zainwestowania każdych pieniędzy.

Większość osób rozpoczynających ćwiczenia na siłowniach przychodzi z z zamiarem „wyrzeźbienia” sylwetki. Również większość z nich już na starcie pyta, jakie suplementy mają zakupić. W początkowej fazie polecana jest odpowiednia dieta a także racjonalne przyzwyczajenie organizmu do systematycznych ćwiczeń. Gdy już zaliczą ten etap, mogą zacząć zażywać odżywki – gainery (w ich składzie znajduje się np. keratyna, glutamina, tauryna).

Nie zapominajmy jednak, że gainery to uzupełnienie diety. Nie może być tak, iż połowę z spożywanych kalorii będzie stanowił gainer, to jedynie dodatek. Rzeźbiąc ciało pamiętaj o odpowiedniej diecie i suplementacji.