Zagrożenie zdrowia i udzielanie pierwszej pomocy

przez | 9 lipca 2021
Niebezpieczne dla zdrowia oraz życia zdarzenia, mogą spotkać każdego z nas. Wielokrotne, w wyniku takich wypadków, zatrzymaniu ulegają podstawowe funkcje organizmu, a więc następuje stan bezpośredniego zagrożenia życia. Jak powinny wyglądać nasze działania jeśli jesteśmy świadkami owej sytuacji?

Najlepiej niezwłocznie podjąć resuscytację krążeniowo – oddechową, która podtrzyma podstawowe funkcje życiowe, aż do pojawienia się karetki pogotowia. W miejscach dużych skupisk ludzkich coraz częściej można zauważyć urządzenia zwane automatycznymi defibrylatorami.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (https://czarmed.pl/), która również Cię zaintryguje. Przeczytasz tam m.in. informację o zajmującej Cię tutaj problematyce.

AED, a więc automatyczny defibrylator zewnętrzny, można obecnie kupić w wielu miejscach: zakładach pracy, domach pomocy społecznej, pływalniach czy lotniskach oraz w każdym miejscu publicznym, w którym doszło do zatrzymania krążenia w czasie ostatnich 2 lat – rodzaje defibrylatorów na Są starannie oznaczone i gotowe do użytku. Ich obecność wymaga od nas umiejętności korzystania z AED.

Nim profesjonalny zespół ratowników otworzy kuferek lekarski (tego typu: ), kroki przez nas poczynione mogą uratować poszkodowanemu życie.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że świadomość społeczna na temat udzielania pierwszej pomocy jest z każdym rokiem coraz większa, to dalej jest niedostateczna. Wielokrotnie działania świadków zdarzenia ograniczają się tylko do wykręcenia numeru 999. Cóż, na tym kończą oni swą pomoc. Nawet jeśli posiadają wiedzę teoretyczną, zdobytą podczas kursu, wykładu, czy nawet umiejętności praktyczne przyswojone na szkoleniu z pierwszej pomocy, to mają strach przed tym by je wykorzystać. Panuje Panuje również opinia mówiącą, iż jeżeli nie jesteśmy absolwentami studiów medycznych, to „lepiej czekać na karetkę”. Prawda jest zupełnym przeciwieństwem tego twierdzenia. W przypadku nagłego zatrzymania krążenia KAŻDE działanie jest lepsze od biernego przyglądania się i oczekiwania na karetkę.Wiedza mówiąca o pierwszej pomocy jest społ kuferek (powołaj się na nas) szczególnie potrzebna.

Bądźmy świadomi, iż, dzięki naszej świadomej postawie może zmniejszyć się statystyka zgonów, które w wielu przypadkach nie powinny się zdarzyć. Statystyka jest tutaj tylko smutnym odzwierciedleniem. Dzięki umiejętności udzielenia pierwszej pomocy jesteśmy w stanie uratować komuś życie, dać drugą szansę. Poza tym, sami dla siebie nauczmy się tego minimum, kilku naprawdę prostych acz bezcennych działań ratujących życie

.

Źródło: http://czarmed.pl/