Zadbajmy o higienę jamy ustnej

przez | 9 lipca 2021
Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak strasznie się obawiamy. Wizyta u stomatologa przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim dojrzali ludzie. Czy to jednak dostateczny powód, by nie zaglądać do stomatologa w ogóle? Najświeższe badania są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najgorsze jest jednakże to, że też nasze dzieci mają choroby uzębienia.

Dbanie o uzębienie jest istotne nie jedynie z przyczyn estetycznych. Bardzo często nie wiemy o tym, ale nadpsute zęby powodują inne choroby. Zacznijmy od tego, że są skupiskiem zarazków, a odtąd już krótka droga do infekcji. Nieleczone zęby gniją, co także nie oddziałuje pozytywnie na ogólną kondycję naszego organizmu. Dlatego, dla swojego dobra, musimy błyskawicznie rozpocząć leczenie. (Czytaj też )

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

Dorosłym, którzy zbyt długo odkładali odwiedziny u stomatologa, bardzo często nie można uratować wszystkich zębów. Straty są zbyt wielkie i należy zęba usunąć. Ale z pozostałymi sprawami dobry stomatolog poradzi sobie bez wątpienia. Dzisiejszy gabinet stomatologiczny wiele się różni od tego z dni naszej młodości. W tej chwili jest on uposażony w doskonały sprzęt, który zmniejsza ból do minimum. Oprócz tego, nauka tak bardzo się rozwinęła, że możemy już poprawić bardzo duże ubytki. Stosuje się mnóstwo nowoczesnych wynalazków, jak na przykład implanty. Dla tych, którym sytuacja finansowa może na takie koszty pozwolić, jest stomatologia (zobacz estetyczna stomatologia) estetyczna, która jest w stanie przywrócić naszemu uśmiechowi błysk, a nam pewność siebie. Mnóstwo ludzi cierpi na duże kompleksy na tle swojego uzębienia. Od dawna wiemy, że zdrowy, idealny uśmiech zjednuje innych. Dlatego warto bardzo się postarać, abyśmy mogli się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem do końca życia.

Więcej na

Zanim odwiedzimy dentystę, warto samemu zatroszczyć się o piękne zęby. Podstawowa zasada to szczotkowanie zębów po jedzeniu. Jeśli nie posiadamy przy sobie szczoteczki, można żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy dobrych past. Nie zapominajmy też o nitkowaniu przestrzeni między zębami.

Przydatne informacje: