Z jakiego powodu trzeba na wakacje wybrać się w polskie góry?

przez | 9 lipca 2021
Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszakże tylko nieliczne państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. Bez wątpienia, można zdecydować się na zwiedzanie obcych państw, niemniej jednak zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do spędzenia urlopu w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. Dziś, drogi szybkiego ruchu i autostrady poprowadzą nas do znacznej części miejsc w Polsce. Cały czas budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży. Do odwiedzenia polskich terenów przekonać nas też mogą niewygórowane ceny. Polska jednak cały czas wypada konkurencyjnie w porównaniu z Europą Zachodnią.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może czas coś zmienić w naszym życiu, zapomnieć o przyzwyczajeniach, nadmorskich kurortach i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry > tutaj więcej o tym robią wrażenie, lecz jednak tylko w Tatrach znajdziemy się bliżej nieba.Wspaniałe widoki, jakie zapewniają nam trasy górskie, cudowny klimat, ale również pełna humoru i zabawy atmosfera, którą gwarantują rodowici górale, to sposób na udany urlop. Wielkie wrażenie robi na nas obraz pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest gorąco i słonecznie. Bystre potoki zachęcają do kąpieli, a pachnąca trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to głównie obcowanie z naturą.

Odwiedzając różne zakątki kraju przeważnie próbujemy czegoś nowego, a dotychczasowe menu zastępujemy regionalnymi produktami.

Jeśli masz zamiar wiedzieć więcej, doczytaj również (https://www.sportwheels.pl/Kalkulator-ET-cinfo-pol-31.html) informacje opublikowane na następnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne wpisy.

Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Zachęcamy więc by już dziś zainicjować poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy też w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (góry dla każdego), a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.