Wyrusz na stok z deską u boku

przez | 9 lipca 2021
Polacy pokochali snowboard! Jeszcze niedawno, wielu z nas uważało, że ślizganie po śniegu na desce to jedynie forma rekreacji. Obecnie to dyscyplina sportowa i ogromna gałąź przemysłu sportowego.

Gdy warunki narciarskie służą zimowym sportom, miliony ludzi ruszają z deskami. W snowboardzie, każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba tylko wybrać najbardziej nam odpowiadający styl, aby zaserwować sobie wielką frajdę. Od najbardziej ogólnego stylu jazdy, który polega na jeździe po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po jazdę między choinkami na dzikim stoku (frreecarving) . W zależności od tego, jak będziemy z deski korzystać, taki rodzaj powinniśmy kupić. Istnieją deski uniwersalne, z przeznaczeniem dla początkujących i średnio zaawansowanych snowboardzistow, jak i tych zaawansowanych. Jednymi z najbardziej cenionych marek na świecie są deski snowboard Gnu oraz Lib Technologies Attack Banana. Gnu, to deski solidne, charakteryzujące się wysoką jakością oraz atrakcyjnymi grafikami – często budzącymi spore kontrowersje! Lib Technologies Attack Banana EC2-BTX Snowboard równie dobrze nadaje się do zabawy, jak i konkretnego freestylu.

snowboard

Autor: Eyes Up
Źródło: http://www.flickr.com

Planując szaleństwa na śniegu, zwróćmy uwagę na odpowiednią odzież. Jest to istotna kwestia, szczególnie jeżeli jesteś początkującym narciarzem czy snowboardzistą. Powtarzające się wywrotki są nieodłącznym punktem każdej nauki jazdy. Snowboard odzież ma za zadanie chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, pozwalając na swobodne odparowanie potu.

Bez względu na to, jak chcemy jeździć na desce, powinniśmy na początku, nauczyć się ślizgu i podstawowych zasad operowania deską. Dlatego najlepiej jest stawiać pierwsze kroki pod okiem instruktora, dzięki któremu zdobędziemy odpowiedni zasób informacji i umiejętności. Dowiemy się co robić, aby jazda na snowboardzie stała się naszą pasją i przy tym była całkowicie bezpieczna. Snowboard to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu zimą, dlatego nie zastanawiajmy się dłużej i gdy tylko spadnie, wyruszajmy na stok z deską u boku!