Wszystko, co powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz studiować psychologię

przez | 9 lipca 2021
To specyficzne studia. Łączą kilka dziedzin nauki, wymagają od aspiranta bardzo obszernej ogólnej wiedzy.
Przyjmuje się na ogół, że przyszły psycholog powinien być empatyczny, delikatny w stosunku do innych osób oraz być dobrym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

Doświadczony psycholog (http://www.cpsens.pl/) to doskonały diagnosta – potrafi połączyć fakty z relacją pacjenta w sensowną całość oraz wyciągnąć właściwe wnioski. Może wykonywać pracę w wyznaczonym nurcie, jednakże ma pełną świadomość tego, iż każdy z pacjentów wymaga indywidualnego podejścia. Nierzadko współpracuje z innymi profesjonalistami, co wymaga pewnych zręczności potrzebnych do pracy w zespole. Jednak podstawową cechą przyszłego psychologa będzie ciekawość drugiego człowieka. Chęć poznania jak też zrozumienia jego historii, motywacji, zachowań. A także pragnienie niesienia pomocy. Chyba, że nie zamyślasz pracować z pacjentem, tylko np.

Chcesz poznać coś podobnie interesującego? Super, ta strona www na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż przeczytasz na niej sporo tego typu danych.

w reklamie lub HR – acz w końcu nie trzeba zostać psychologiem, ażeby się w nich spełniać.

Psychologia to nie kierunek ściśle humanistyczny, tak jak sądzi o nim większa część osób. Od pierwszego roku będziemy mieć na nim przedmioty połączone z neuroanatomią, ogólnie – związane z pracą oraz budową mózgu. W kolejnych latach dochodzi także statystyka. Prócz tego, na przeróżnych etapach studiów natrafimy elementy filozofii, antropologii a także naturalnie – lektorat z wyselekcjonowanego języka obcego.

Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu danej uczelni, będziesz się uczył psychologii rozwojowej, poznawczej, rehabilitacji, psychopatologii, diagnozy i ekspertyzy, itd.