Wszyscy powinniśmy dbać o zęby, aby mieć piękny uśmiech – jednak niekiedy potrzebne jest ich inwazyjne leczenie

przez | 9 lipca 2021
Większość społeczeństwa nie cierpi wizyt u stomatologa. To prawie strach grupowy. Nie lubimy dźwięku borowania oraz bólu, który w ludzkiej podświadomości jednoznacznie łączy się z wizytą u stomatologa.

leczenie kanałow

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, jednak należy raz na jakiś czas umawiać się na kontrolę, żeby sprawdzać zdrowie swoich zębów.

Są ludzie, którzy obawiają się wizyty u stomatologa tak mocno, że robią wszystko, by ignorować ból tak długo, jak to tylko możliwe. Biorą przeróżne pastylki przeciwbólowe lub po prostu siłą umysłu przekonują się, że ból sam minie. Jednakże, po jakimś czasie okazuje się, że zwlekanie było najgorszą decyzją, ponieważ ząb bywa już niekiedy martwy w środku. Dawniej ząb byłby zwyczajnie wyrwany, ale dzisiaj dentyści starają się tego nie robić. Z tego powodu tak powszechne stało się leczenie kanałów. Przez to nasz ząb pozostaje na miejscu. Wpływa to dobrze na całe uzębienie i na szczękę. Zęby, które nagle poczułyby obok siebie niezajętą przestrzeń, zaczęłyby się krzywić. Na pewno groziłoby to wypadaniem następnych zębów – tym razem już tych zdrowych. Wobec tego martwy ząb (zobacz ortodonta wrocław) zostaje na starym miejscu. Oczyszcza się go wyłącznie w środku.

Intryguje Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to bez zwłoki wejdź na ten link – to istotnie wiarygodna witryna (https://okulus.pl/czym-jest-laserowa-korekcja/), która jest bardzo wartościowa.

Odtruwa się go oraz wypełnia korzenie odpowiednio dobranym płynem. Nie posiada już w środku aktywnych nerwów, ale z zewnątrz wygląda normalnie. Czyścimy go też tak, jak wszelkie inne zęby.

Leczenie kanałowe jest nieodwracalne, więc przed zdecydowaniem się na nie, trzeba to przemyśleć. Jednak, szczerze mówiąc, nie ma jakiegoś innego rozsądnego rozwiązanie – żadnej innej opcji, gdy ząb będzie już w tak kiepskim stanie.