Wizyta u dentysty naprawdę nie jest taka koszmarna

przez | 6 lipca 2021
Jednych przeraża, inni nie rozumieją, jak można z takiego czegoś robić taki grozę. Jednym kojarzy się naturalnie, ot, zwykły lekarz, drudzy ze zgrozą przypominają traumatyczne wizyty, ból i charakterystyczny smród, który wypełnia cały gabinet… wszak dentysta czyni wyłącznie swoją obowiązek, choć często się niewątpliwie namyśla czy jest na pewno tylko stomatologiem czy może tez psychologiem uspokajającym swoich pacjentów.

Nieważne czy znajdziesz ogłoszenie: stomatolog Warszawa czy stomatolog (zobacz nasza strona) Kozia Wolka – w jednym, jak i drugim miejscu oczywiste cechy mają wpływ na wiele pacjentów.

A oto one…

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

domniemywam, że wielu znawców tematu się zgodzi – obsługa klienta, komfort i charakterystyczna subtelność to w pracy stomatologicznej coś oczywistego. opieka, ponieważ od samych drzwi musi być przyjemnie, nie powinno być jak w domu strachu. Po prostu nie przenosimy się nagle do innego wymiaru, w którym rządzi zabójca z wiertłem podobnym do wiertarki, lecz sympatyczny pan tudzież pani ubrani w jasny fartuch…

Komfort to coś na kształt omówionej obsługi klienta, lecz znajduje się w tym temacie coś więcej. niewiele niewidocznych czynników, jak ustosunkowanie dentysty do zagadnienia, czyli do zęba. Czy oferuje mu miłe odwiedziny czy raczej przygotowuje się na wyważanie drzwi. jakikolwiek pacjent wyczulony na tym punkcie, na każdy szmer i zastrzeżenia osobnika w jasnym fartuchu, dostrzeże to w jego oczach. taką niedobrą iskrę, która zwiastuje burzę. Nie rokuje to nic przyjemnego, gdyż zdenerwowany klient to cięższa praca (więcej).

A jak o delikatności mowa to jest ona swoista.

Zapewne masz chęć przeczytać komentarz spod linku (https://laoliva.pl/oliwa-arbequina)? Jeżeli tak, to świetnie. Możliwe, że i Ty poczujesz chęć, by zdradzić swoją opinią.

Dlaczego? Bo wielu stomatologów widząc, że mają na fotelu spanikowanego pacjenta delikatnie idokładnie opisuje, co teraz, że to chwila i nic nie będzie bolało. Pacjent uspokojony tą narracją i sytuacja pod kontrolą, najważniejsze, że klient czuje się zabezpieczony. Jest to typ subtelności, którzy zrozumieją wszyscy, w zwłaszcza ci, co kiedykolwiek lękali się wizyty, a którzy trafili na takiego ludzkiego stomatologa, umiejącego przeprowadzić ich przez ten „horror”.

dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

doskonale, ale jeszcze jeden czynnik, istotny i warto podjęcia tego akapitu, ma niebagatelne znaczenie. Nie chodzi już o charakter dentysty, jego podejścia do klienta, zdolności, nie, praprzyczyna takiego problemu lokuje się na typowo estetycznym biegunie – mowa o urządzeniu gabinetu. Są, co prawda, ludzie, którym to obojętne, nie są bowiem wyczuleni na takie rzeczy. Interesuje ich tylko zabieg, nie zwracają uwagi na otoczenie. Istnieje jednak typ człowieka (i to wcale nie tylko kobiety), dla któregona równi ważną stroną całej wizyty jest to w jakim odbędzie się to miejscu. Czy będzie to miejsce kaźni czy miły gabinet. Czy jego wygląd będzie nowoczesny czy może nawiązywał będzie do poprzedniego systemu politycznego. I tak dalej.

Ta nieistotna, na pozór zależność między tymi czynnikami z równą przekonaniem wpływa na nasze usposobienie, jak sam zabieg. Warto o tym wiedzieć. Warto też wiedzieć, że niezależnie od miejsca, czy przyjmuje nas warszawa dentysta, czy w niedużej mieścinie – wszystkie te kwestie mogą przybrać inny wymiar, tzn. w zapadłej dziurze może być nowocześnie, a większym ośrodku miejskim wręcz odwrotnie.