Wciągające gry menedżerskie dla każdego

przez | 9 lipca 2021
Zarządzanie wirtualnymi zasobami jest wielogodzinnym zajęciem olbrzymiej masy ludzi. Męska część użytkowników sieci rozumie pod tym słowem piłkarskiego Football Managera. Poza znanym FM, w internecie wyłapiemy jednak o wiele więcej przykładów sportowych gier menedżerskich, nie tylko piłkarskich.

Praktykujący granie online dniami mają nie lada wybór. Miłośnicy speedwaya mają możliwość kreowania idealnej ekipy żużlowej, rozwoju umiejętności zawodników i infrastruktury sportowej. O wszystkim przekonamy się sięgając po grę pod logiem Speedway Manager SCM. Takie same zasady stosowane są przy zarządzaniu Formułą 1 (F1MMO), tenisistą (Online Tennis), czy skoczkiem narciarskim (Ski Jumping Manager). Najwięcej odmian, bo przeszło setka, pojawia się w piłkarskich menagerach. Gry menedżerskie w przeciwieństwie do zręcznościówek koncentrują się nie tylko na rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim na zarządzaniu kapitałem i umiejętnościami – w grach tych dysponujemy bonusami. Jako wirtualni zarządcy klubów żużlowych, siatkarskich itp. jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za doprowadzenie naszych sportowców na szczyt. W naszej gestii leży też zbudowanie dla drużyny jakościowej bazy przygotowawczej, terminowe wypłacanie zarobków, czy dbanie o wskaźnik zdrowia i przemęczenia sportowca (również w wirtualnym świecie nasi reprezentanci potrafią się męczyć).

Praca zespołowa

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

Odstawienie najlepszych piłkarzy, bądź zrobienie sobie przerwy (skoczek, tenisista) pozwoli odzyskać płynność i zmniejszyć przemęczenie – niczym w prawdziwym świecie.

Gry (zobacz tu), dają też sposobność sprawdzenia swoich bukmacherskich umiejętności. Tutaj zweryfikujemy swoje szanse na karciane i ruletkowe szczęście (oczywiście za wirtualne pieniądze). Rzeczywiście tego rodzaju gry mogą się okazać typowaniem na zwykłym forum i przypominać zabawę internautów, którzy typują mecze ulubionych lig i przewidują osiągnięcia swoich ulubieńców narciarskich, tenisowych itp.
Takie zarządzanie nic nie kosztuje, daje za to wiele frajdy z rywalizacji z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Sukces w wirtualnym zarządzaniu może stać się impulsem do pójścia do zakładu bukmacherskiego i dalszej zabawy – takiej za prawdziwe pieniądze.