W którym miejscu można najlepiej spędzić wolne dni z dzieckiem?

przez | 9 lipca 2021
Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Nie zawsze musi być to odległa wyprawa. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Urokliwych zakątków w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie ciekawszy pomysł, niż kosztowna podróż za granicę.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne podróże uczą dzieci poznawać świat dookoła. Maluchy, podobnie jak dorośli, mogą odetchnąć od hałasu miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas naturą. Wspólna wyprawa (www.legalnomads.pl/wyprawa-do-indii/) buduje więzi rodzinne i pozwala lepiej poznać się w sytuacjach innych niż codzienne. Maluch także uczy się, że świat to warte poznania miejsce, a więc warto uczyć się chodzić, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd nie skończył się klapą i pozostawił dobre wspomnienia, powinno się do niego solidnie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie jest trudne. Dziecko w wieku od 2 do 7 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz podróży.

Kliknij na odnośnik (https://www.osadanaochodzitej.pl/oferta), on przedstawi Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, zawierający interesujące informacje.

Równie dobrze możesz z nim spacerować po plaży czy wędrować po górach. Można więc pojechać samochodem do Gdańska na wycieczkę lub polecieć do Londynu, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, warto wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki dziecka będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.W tasie trzeba robić regularne przerwy, najlepiej co 2-3 godziny. Wówczas mamy czas na bezstresowe przewijanie i karmienie dziecka.

Noclegi w całej Polsce można zarezerwować na każdym portalu, który dysponuje dużą bazą noclegową (dużo miejsc). Wybrane portale turystyczne nierzadko oferują też atrakcyjne promocje, warto więc zaplanować wyjazd z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed wyjazdem trzeba zapatrzeć się w dodatkowe akcesoria do przenoszenia naszego małego turysty. Szczególnie na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. Wówczas można nabyć nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego prowiantu, warto jest spakować podręczny zestaw wycieczkowy w postaci kremu przeciwsłonecznego, dodatkowych śpioszków na zmianę, żelu dla dzieci przeciw ukąszeniom owadów. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.