W jaki sposób wyleczyć depresję sezonową?

przez | 9 lipca 2021
Depresja jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, gdyż wprowadza chorego w groźny stan, jaki w najcięższych przypadkach może skończyć się nawet samobójstwem. Na szczęście współcześnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że depresja nie jest powodem do wstydu więc szuka pomocy u fachowców. Odrębnym gatunkiem jest depresja sezonowa, jaka najczęściej występuje w czasie miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Specjaliści nie znają typowych powodów występowania tego zjawiska, aczkolwiek podejrzewa się, że obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych oraz zimowych może być spowodowane przede wszystkim zimnymi temperaturami i brakiem promieniowania słonecznego. Kiedy odczuwa się smutek, bezpodstawny lęk i niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto zaznaczyć, że schorzenie to występuje częściej u kobiet. Poza tym, może dotykać też dzieci. Jak w takiej sytuacji walczyć z tego rodzaju wrogiem?

depresja

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wykorzystywana jest psychoterapia. Czasami potrzebne jest również przyjmowanie środków przeciwdepresyjnych. Poleca się też wyjazd do państw, gdzie pogoda jest bardziej słoneczna. Ciekawą oraz coraz częściej stosowaną alternatywą jest również fototerapia, a więc leczenie światłem. Lampy emitują zazwyczaj światło, jakiego moc przekracza próg 2500 luksów. Naświetla się za ich pomocą oczy (zobacz również gonioskopia gostyń) czy obszar, jaki znajduje się poniżej kolana. Warto zaznaczyć, że światło, chociaż przypomina promieniowanie słoneczne, jest w pełni bezpieczne, bowiem lampy posiadają stosowne filtry. Co ciekawe, ta opcja leczenia okazuje się być w istocie dosyć efektywna i pomaga nawet do 80% chorych. Ponadto, terapia światłem przeważnie nie generuje jakichkolwiek skutków ubocznych, co jest jej ważną zaletą (fototerapia więcej informacji).

Dziś lampy stosowane w fototerapii można bez trudu kupić oraz postawić w swoim mieszkaniu lub biurze.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę (http://www.beskidmed.pl/) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Są coraz powszechniej stosowne, zważywszy, że dużo mówi się o chorobach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania typowych objawów także w swoim przypadku. Na szczęście rośnie więc świadomość społeczeństwa. Jeśli w miesiącach zimowych zauważymy u siebie przygnębiający nastrój, należy zdecydować się na terapię najlepiej światłem, która pozwala na przetrwanie do wiosny oraz cieszenie się dobrym samopoczuciem – skuteczna lampa antydepresyjna.