W jaki sposób wybrać wygodny materac do sypialni?

przez | 9 lipca 2021
Zdrowy i beztroski sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący promienny wygląd każdego dnia. Aby cały czas budzić się wypoczętym i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie sypialni, zaciągnięcie zasłon oraz wyeliminowanie źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór wygodnego materaca, ponieważ to od niego zależy zdrowie naszego kręgosłupa i jakość nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko powinno być wygodne – nie za miękkie, nie za twarde. Materac należy dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie rehabilitacja milanówek, którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na reakcje własnego ciała, odpoczywając kilka chwil na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda sprężyna jest na swoim miejscu – odwiedź stronę o materacach.

Przy wyborze materaca bardzo ważne są nasze preferencje a także nieodzowność zachowania właściwej pozycji snu, z tego względu najlepszy jest materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeśli będzie zbyt twardy, nie wypoczniemy w nocy, bo będziemy wciąż zmieniać pozycję, a krew nie będzie swobodnie płynąć w uciskanych częściach ciała. W przypadku zbyt miękkiego materaca zatopimy się w nim, a chcąc się przekręcić na drugi bok trzeba będzie mocno się wytężyć.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace wyposażone w sprężyny, ze względu na swoją odporność i korzystną cenę, są ponadczasowe i często wybierane przez konsumentów. Jednak aktualnie odchodzi się od materaców sprężynowych starego typu, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model ma sprężyny umieszczone w osobnych kieszonkach, przez co jest twardszy i bardziej stabilny. Im więcej sprężyn w materacu, tym korzystniej dostosowuje się do wypukłości ciała – . Producent sprężyn, który wyposaża materac w znaczną ilość małych sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co gwarantuje optymalne podparcie dla naszego ciała. Są to tak zwane materace „multipocket”. Kupując materac powinno się zwrócić uwagę na tworzywo, którym okryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe nie są drogie, ale nietrwałe, pianki lateksowe są trochę droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i porządne. Materac http://www.legovisko.pl/ kieszonkowy jest dobrym wyborem dla narzeczonych, gdyż sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, może wygodnie wypoczywać.