W jaki sposób wybrać idealną deskę snowboardową?

przez | 9 lipca 2021
Snowboard jest jedną z tych dyscyplin sportowych, jakie cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest to dyscyplina naprawdę dynamiczna. Poza tym to idealna alternatywa dla tych osób, które nie lubią jazdy na nartach, a równocześnie interesują się sportami zimowymi.

Na początku, deskę snowboardową można wypożyczać, w szczególności gdy jest się dopiero na etapie nauki i nie ma się pewności czy docelowo ten rodzaj sportu rzeczywiście przypadnie nam do gustu. Jeżeli jednak okaże się, że jest to odpowiednia dla nas aktywność, stajemy przed istotnym wyborem, którym jest zakup dostosowanej deski. Oferta rynku pod tym względem jest naprawdę bogata, dlatego na pewno każda osoba będzie w stanie wyszukać coś odpowiedniego dla siebie.

sporty zimowe

Autor: Destination Queenstown
Źródło: Destination Queenstown

Gnu B-Nice BTX Flight Snowboard Women’s to deska dla kobiet, które cenią sobie jakość, ale jednocześnie biorą pod uwagę atrakcyjność wizualną. Deska jest pod tym względem rzeczywiście niemal dziełem sztuki. Popularnością cieszy się też model Gnu Danny Kass XC2-BTX Snowboard przeznaczony dla obu płci. Deska, jaka sama nazwa sugeruje, została stworzona przez Danny’ego Kass’a, który pięć razy był zwycięzcą bardzo prestiżowego konkursu US Open. Deskę te charakteryzuje nieco większa szerokość w jej talii, co jednocześnie gwarantuje znakomitą stabilność. Tego rodzaju deska (deska snowboardowa dziecięca) przede wszystkim sprawdzi się u tych osób, jakie preferują jazdę z przeszkodami, na przykład w specjalnych parkach.

Uwagę należy zwrócić również na model Lib Technologies Banana Magic BTX HP Snowboard – Wide. Jej rdzeń został wykonany z drewna. Laminacja deski jest z kolei bazaltowa.

Dzisiaj przedstawiamy powyższy post – jeżeli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu (http://www.dominikkania.pl/). Sprawdź, może to także wyda Ci się ciekawe.

Warto podkreślić, że cała deska została wyprodukowana ręcznie, co znakomicie świadczy o jej satysfakcjonującej jakości. Wybierając deskę trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu 1.500 – 2.000 złotych. W tym przedziale cenowym można jednakże znaleźć deskę faktycznie bardzo wysokiej jakości, jaka długo posłuży swoim właścicielom, również w przypadku intensywnej eksploatacji.

Wybierając pierwszą deska snowboardowa, kiedy nie ma się jeszcze dużego doświadczenia oraz wystarczającej wiedzy, o pomoc warto poprosić osoby, jakie uprawiają tę dyscyplinę już od dawna. Sprzedawcy w sklepach ze sprzętem snowboardowym także przeważnie są w stanie posłużyć fachową radą.