W jaki sposób ratować życie?

przez | 9 lipca 2021
Zwykle nie dostrzegamy, jak istotne w żywocie może stać się przeznaczenie odrobiny czasu na pewną naukę. Życie jest niebezpieczne, zatem każdy musi nauczyć się, jak należy skutecznie reanimować ofiarę wypadku oraz co trzeba mówić, kiedy dzwoni się po karetkę. To są wartościowe wiadomości, dzięki którym można uratować ludzkie życia.

Zabieg urządzeniem Zeltiq pozwala w bezpieczny sposób pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu z wybranej partii ciała

Autor: Optopol
Źródło: Optopol

To niesamowicie pozytywna sprawa, że pierwsza pomoc (więcej) jest nauczana we wszystkich liceach w naszym kraju.

Zaciekawiły Cię informacje swiatleku podane w tym wpisie? Niezwykle miło więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Oczekujemy na opinię!

Najczęściej jest tak, że licealiści nie zauważają wartości tych szkoleń, widzą je tak samo jak resztę przedmiotów. Nie dostrzegają tego, jak silnie dobrze opanowana pierwsza pomoc może być przydatna w dorosłości. Nie czarujmy się – okropne wypadki dzieją się codziennie, każdy może stać się świadkiem takiego wydarzenia. Bezradność w chwili, gdy w opałach jest życie ludzkie, a już najbardziej bliskiego, jest koszmarną rzeczą. W przekazach medialnych raz na jakiś czas można oglądać ludzi, którzy wykazali się umiejętnością pierwszej pomocy i opowiadają o tym, jak bardzo cieszą się, że reguły resuscytacji są im doskonale znane (więcej: ). Czasem można przeczytać o kimś, kto bardzo żałuje nieuwagi na lekcjach ratownictwa medycznego.

Wielkim błędem jest to, że podstaw pierwszej pomocy naucza się obligatoryjnie dopiero w liceum. Należy napomknąć tutaj o pewnym cudownym człowieku, który od lat stara się propagować informacje o ratowaniu życia wśród wszystkich mieszkańców naszego kraju, nawet tych małych. Jerzy Owsiak, gdyż o nim mówimy, przeprowadza szkolenia, na których dzieci poznają, jak wygląda właściwie prowadzona pierwsza pomoc.

Jeżeli masz malucha i chcesz, by potrafił on ratować życie, wybierz się z nim na takie lekcje. Jeżeli sam nie wiesz, jak to należy robić, poszukaj doniesień w internecie o szkoleniach robionych w twojej okolicy. Rozmaite instytucje pożytku publicznego zwykle uczą pierwszej pomocy bezpłatnie. Jeśli już przeszkolisz się z udzielania pierwszej pomocy, zobacz przydatne akcesoria: apteczki do pierwszej pomocy