Uwaga na zakwaszenie organizmu!

przez | 9 lipca 2021
Choć cierpi na tą dolegliwość aż 80 procent Europejczyków, to świadomość, że jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego uprzykrzająca życie. Powoduje podatność na infekcje, osłabienie i senność, odpowiedzialna jest za problemy z włosami i ze skórą. Dobrze jest mieć świadomość, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i jak powinno się z nim walczyć.

sałatka

Autor: Martin Delisle
Źródło: http://www.flickr.com
Zakwaszenie organizmu to po prostu zla równowaga kwasowo-zasadowa. Normalne pH w ciele człowieka waha się na poziomie 7,35 – 7,45, jest to wartość nieznacznie zasadowa. Problemy zaczynają się, gdy wartość zbliża się w stronę większej kwasowości. Wtedy zaczynają się pojawiać problemy. Na zakwaszenie organizmu mają wpływ stres, szybkie tempo życia i siedzącu tryb życia. Oczywiście, przyczyną także jest pożywienie. Dieta obfita w sód, wapń czy potas działają zbawiennie na organizm, to znaczy zasadowo, w momencie, kiedy w naszym pożywieniu górę bierze fosfor, chlor czy siarka jesteśmy u progu postępującego zakwaszenia.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły pod adresem, znajdziesz tam inne dane.

Prace badawcze pokazują, że najbardziej korzystna dla naszego organizmu proporcja to 80 procent do 20 procent na korzyść pożywienia zasadowego. Zgadza się, tylko w jaki sposób to zrobić? Unikajmy tak zwanych posiłków wysokoprzetworzonych, zrezygnujmy z sporych ilości mięsa, kawy, mocnej herbaty czy napojów alkoholowych. Bardzo ważne też jest, aby nawadniać nasz organizm.

brzoskwinia

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, iż zakwaszenie organizmu oznacza same problemy. Wpływ na autonomiczny układ nerwowy jest wielce negatywny, gdyż oddziałuje on na funkcjonowanie naszego serca, trawienie, sen czy oddychanie. Początkowe sygnały, które powinny dać nam do myślenia, to wzdęcia, zgaga, osłabienie, bóle głowy (również migrenowe), wyczerpanie czy wysypki skórne. W momencie gdy zlekceważymy te pierwsze symptomy potem już będzie tylko gorzej, gdyż zakwaszenie osłabia organizm, który staje się podatny na nastepne, bardziej poważne choroby.

Naprawdę, nie warto ulegać tej przypadłości, szczególnie, że nie musi być dla nas rozstrzygającym wyrokiem. Silnym postanowieniem, pracą nad swoja kondycją, zmianą diety (poznaj przepisy na zdrowe potrawy), możemy zdziałać cuda. To podobnie, jak w wielu innych przypadłościach, całość wygląda nieciekawie, ale kiedy zdamy sobie sprawę, że to od nas w głównej mierze zależą ewentualne efekty, to mamy przed sobą zielone światło, trzeba wtedy ruszyć z miejsca i dokonać zmiany.

Jeśli czytasz przedstawiany tekst to znaczy, że temat Cię niezwykle zafascynował – kliknij odnośnik do strony bobath wrocław, a znajdziesz równie wartościowe informacje.