Uwaga na dziąsła!

przez | 9 lipca 2021
Nie oszukujmy się, schorzenia związane z zębami w końcu dopadają każdego. Jest wielką rzadkością osoba, która nigdy nie doświadczyła kłopotów z uzębieniem.

W naszym kraju ludzie ciągle mają za małą wiedzę na temat schorzeń dentystycznych. Z tego powodu niewiele osób orientuje się, jak istotne są regularne kontrole zdrowia uzębienia,które prowadzi doświadczony stomatolog (zobacz więcej w temacie). Zły jest fakt, że pacjenci zwykle lekceważą problemy z dziąsłami i uzębieniem. A jak utrzymują fachowcy i pokazuje rzeczywistość, takie schorzenia mogą mieć fatalne efekty.

implanty

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej występującą chorobą jest paradontoza. Skutkiem takiej niekurowanej dolegliwości może być utrata uzębienia, co jest sprawą straszną dla każdego. Co najważniejsze, słabo zaawansowaną paradontozę da się w nieskomplikowany sposób wykurować. Ważne jest chodzenie do dentysty by ten zniwelował kamień nazębny. Mądra jest też regularna higiena jamy ustnej – w sklepach można znaleźć odpowiednie produkty, które są przydatne w takich problemach. O ile paradontoza się zaogni, wtedy jedynym rozwiązaniem jest długotrwałe leczenie, prowadzone przez stomatologia. Widać gołym okiem, że niedbanie o zęby (zobacz cichoń) jest totalnie nieopłacalne i po prostu głupie. Systematyczne mycie zębów naprawdę może zagwarantować dużo dobrego. Tego sortu lekcje zazwyczaj przekazuje się małym dzieciom, które nie wiedzą nic o dbaniu o szczękę, jednakże praktyka w Polsce pokazała, że należy takie przekazy adresować też i do dorosłych ludzi.

Wartym uwagi wyjściem dla osób, które mają przewlekłe kłopoty z uzębieniem, mogą być całościowe implanty stomatologiczne. Bywa, że schorzenia są tak długotrwałe i uciążliwe, iż dalsze kurowanie u stomatologa staje się zbyt kosztowne. Nie oszukujmy się, wszakże usługi dentystyczne są bardzo kosztowne. W przypadku, gdy do kurowania jest parę zębów, sytuacja robi się ciężka. Z tego powodu osoby w podeszłym wieku często stawiają na usunięcie wszystkich zębów i zamontowanie implantów – To jest rozwiązanie drastyczne, niemniej wygodne i nie wypłucze totalnie portfela.