Usuwanie nagniotków

przez | 9 lipca 2021
Każdy z nas zapewne niejednokrotnie przekonał się na swojej skórze co to pęcherze. W trakcie wielokilometrowych pieszych wędrówek po górach w uwierającym obuwiu, bądź w czasie uciążliwej pracy pojawiają się na stopach, dłoniach odciski. Jest wiele różnych sprawdzonych sposobów na pozbycie się pęcherzy. Mogą to być zarówno lekarstwa sprzedawane w aptekach jak i domowe metody.

Autor: A.A.
Jeśli obawiamy się ubrania uciskających butów i obtarcia bolącego miejsca idąc do apteki możemy zastosować jeden z wielu domowych metod na pozbycie się nagniotków. Odpowiednie specyfiki znajdą się z pewnością w każdym mieszkaniu.

Do likwidowania pęcherzy można zastosować kawałek czosnku, którym trzemy nagniotek, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na nagniotek i zawijamy bandażem. Pomocnym środkiem, który znajdziemy w naszym mieszkaniu jest torebka naparzonej herbaty ekspresowej, którą nakładamy na pęcherz. Stosownym wyjściem na usuwanie nagniotków jest przyłożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla szybszego rezultatu pożądane byłoby te metody zastosować na noc, używając bandaż. Wskazane jest jednakże nie zapomnieć, że zanim użyjemy jakikolwiek środek do usuwania pęcherzy wypada w pierwszej kolejności wymoczyć nogi.

Planując wielokilometrową wędrówkę pieszą warto zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w niezbędne farmaceutyki dzięki, którym można złagodzić ból wywołany pojawieniem się nagniotków. Poza domem najlepiej się sprawdzą produkty do kupienia w punktach aptecznych. Mogą to być kremy, płyny, plastry, które zazwyczaj przynoszą błyskawiczną ulgę i komfort w dalszej wędrówce. Wypada również pamiętać, że wprawdzie odciski na stopach- usuwanie wydaje się błahą sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę czy też mające problemy z krążeniem nie powinny same usuwać nagniotków albowiem może dojść do zanieczyszczenia. W takim wypadku należy udać się do doktora.

Zaciekawiły Cię informacje psychoterapia dorosłych przedstawione w tym artykule? Szalenie miło więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Oczekujemy na ocenę!

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć wskazane jest zastosować się do kilku rad. Najważniejsze to wygodne buty, dobrane do stopy . Niesłychanie ważna jest higiena i pielęgnacja stóp, dokładne osuszanie skóry po myciu.