Trening funkcjonalny: co to jest oraz jakie korzyści zapewnia?

przez | 9 lipca 2021
Trening funkcjonalny jest to typ intensywnych ćwiczeń, których celem jest generalne wzmocnienie muskułów bez rozbudowywania mięśniowej masy. Polega na odtwarzaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy pospolitych czynnościach, jednakże w szybszym tempie oraz z wieloma powtórzeniami.

Trening funkcjonalny Warszawa, w rozróżnieniu od klasycznych treningów na siłowni, skupia się na naśladowaniu ruchów przeprowadzanych przez nas w codziennym życiu.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę podstawy windsurfingu, która odnosi się do omawianej sprawy, zatem zapewne też Cię zainteresuje!

Dzięki temu poszczególne grupy mięśniowe współpracują ze sobą, a my zwiększamy przy okazji naszą koordynację i gibkość. Trening funkcjonalny Warszawa złożony jest z ćwiczeń podobnych do rannego wstawania z łóżka, sięgania po coś, np. wyciągania dłoni po rozdrabniacz stojący na najwyższej półeczce w pomieszczeniu kuchennym, podnoszenia rzeczy, wskakiwania na schodki – zatem najczęściej wykonywanych przez nas ruchów w ciągu dnia- zobacz kompletną ofertę pod adresem. Trening funkcjonalny jedynie pozornie zdaje się prosty. Tak naprawdę, by wysiłek odniósł pomyślny efekt, trzeba narzucić sobie niemal zabójcze tempo treningu.

trener indywidualny warszawa

Autor: Doha Stadium Plus Qatar
Źródło: http://www.flickr.com
Trener indywidualny Warszawa rekomenduje trenować w ciągach trwających po 45 albo 90 sekund. Na jedną sekwencję przypada jedno ćwiczenie, jakie ćwiczymy jak najszybciej, po czym od razu przechodzimy do kolejnej sekwencji. W trakcie treningu funkcjonalnego ważne jest dbanie o zróżnicowanie ruchów. Pomagają w tym dodatkowe narzędzia osiągalne w większości fitness-clubów- nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć. To m.in.: sztangielki, taśmy, stepy, drabinki koordynacyjne itp.

Przeczytaj bez lęku ten udostępniony tutaj artykuł. Opisuje on zbliżoną tematykę, więc na pewno też będzie według Ciebie interesujący.

Trening funkcjonalny to popularna odmiana zajęć w mnogości klubów fitness.

Uczestnicząc w takich zajęciach możemy mieć pełne przekonanie, że trenujemy pod okiem wyszkolonego instruktora, jaki zaproponuje nam w największym stopniu efektywny plan treningowy a także skoryguje nasze potencjalne pomyłki.