Szybkie tempo życia zmusza do szukania wsparcia u specjalisty

przez | 6 lipca 2021
Coraz szybsze tempo życia, trudności ze uzyskaniem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do kraju, żeby na nowo ułożyć sobie życie… Wszystkie te nieprzyjemności zostawiają ślad, wpływają na pogorszenie kondycji, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarkę tolerowaną przez organizm i miast mobilizować zacznie przeszkadzać w codziennym działaniu, to oznaka, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.

Rankinglekarzy.pl - opinie o lekarzach

Źródło: Rankinglekarzy.pl
Skończyły się obecnie czasy, w których wizyta u specjalisty zdrowia psychicznego brana była, w najkorzystniejszym przypadku – za słabość naszego stylu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie niepokoi i wybornie czują się we własnej skórze, którzy z pogardą będą wytykać palcami osoby wymagające pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki jednostkowe, zwycięża bowiem coraz mocniej podejście racjonalne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo odczuwamy, że bierze nas infekcja, tak samo, możemywidzieć przewlekły stres, antypatię do życia, wypalenie zawodowe, które to przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Sama zmiana świadomości to nie wszystko, w ruch poszły uczynki objawiające się pod postacią osiągalnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w dużych miastach. Nikogo już nie powinna zaskakiwać sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. dobry psycholog (poradnia psychologiczna) z Katowic, zostaniemy wręcz zasypani odpowiednio dobranymi wynikami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych.

Każdy kij jednak ma dwa końce, i choć z jednej strony uszczęśliwia stan podwyższonej akceptacji aprobaty dla tego typu leczniczej interwencji, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z niepewnymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci zdobycia odpowiedniej oparcia. Sprawdźmy zatem drobiazgowo kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on naprawdę osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne. W przeciwnym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić (opinie o psychologach).