Suplementy dla sportsmenów – kiedy, co i czy w ogóle brać?

przez | 9 lipca 2021
Na siłowni radzą Ci, ażeby wziąć białko? Przed treningiem podpowiadają odżywki węglowodanowe? Wiele biegasz, zatem doradzają sięgać po BCAA?
Czy naprawdę potrzebujesz nadmienionych specyfików? Ekspert objaśnia po co sięgać a także jak to czynić.

fitness club

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy oraz z jakiego powodu należy stosować suplementy proteinowe, BCAA? Jest to jedno z częstych pytań, zadawanych przez początkujących sportowców. Co na to nasz profesjonalista?
kreatyna activlab

Autor: renatomitra
Źródło: http://www.flickr.com
Proteiny wykorzystywane przed wysiłkiem wspólnie z węglowodanami oddziałują korzystnie na podwyższenie osiągnięć. Ochraniają mięśnie.

Jeżeli masz chęć uzyskać dodatkowe dane na omawiany temat, odkryj ponadto pozostałe nasze witryny na zbliżony temat – one też są zajmujące.

Zażywane po wysiłku przyspieszają procesy regeneracji, budowę i powiększanie włókien mięśniowych, które zostały nadwątlone w czasie treningu. Blokują poziom serotoniny w naszym mózgu, umożliwiają szybszą odbudowę glikogenu w mięśniach po treningu, aktywują procesy syntezy nowych białek. Cukry to podstawowe źródło energii z którego korzysta organizm ludzki w czasie wysiłku. Organizm człowieka ma okrojone rezerwy węglowodanów, podczas długiego wysiłku zostają one całkowicie wykorzystane.

Czy taka publikacja okazała się według Ciebie interesująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj, który też rozpatruje taką sprawę.

Po wyczerpaniu zapasów cukrów pojawia się nagłe osłabienie. Węglowodany o wysokim IG zostają błyskawicznie przyswojone oraz natychmiast wykorzystane do procesów regeneracyjnych, natomiast o niskim wolniej, pokryją deficyty glikogenu w mięśniach wspólnie z białkami, stanowią podstawę regeneracji. Podstawowym węglowodanem, użytkowanym przez tkanki jest glukoza.

Kreatyna Activlab nasila procesy przyrostowe oraz stymuluje przyrost białek mięśniowych, wzmacnia siłę skurczu mięśnia i intensyfikuje nawodnienie komórek mięśniowych.