Sprężyny czy pianka – zakup materaca

przez | 9 lipca 2021
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dopasowanie materaca rzeczywiście nie należy do banałów. Piankowy, za kilka tysięcy złotych – na co się zdecydować? Tak naprawdę nie ma potrzeby inwestować w materac na całe życie.

Nie ma możliwości spokojnie działać każdego dnia, jeśli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Dobierając materac, zapamiętajmy, że wszystko jest kwestią osobniczą. Są ludzie, którzy wymagają elastycznego posłania, inni odpoczywają tylko na twardym. Stąd też nasuwa się jedyna koncepcja: materac musi być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Rodzaje materacyWłaściwie przed chwilą większość materacy chowała w swoim wnętrzu sprężyny. Jednak dzisiaj to najtańsze podejście, dlatego że materac sprężynowy ma różne wady, bo wszystkie sprężyny są razem złączone. Jeśli śpią na nim razem małżonkowie, odczuwają ruchy po drugiej stronie łóżka. Dlatego sporą popularność zyskały materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest pojedynczo włożona w pewnego rodzaju kieszonki. Dzięki temu materac (rzuć okiem) ma większą twardość i jest dużo stabilniejszy.

Dzisiaj jednak coraz częściej kupuje się materace z różnych pianek. Każdy może dobrać zimną piankę, która jest tańsza, ale też sprężysta oraz idealnie odprowadza wilgoć. Jest także tak zwana leniwa pianka, dostosowująca się do nacisku ciała i zależy od ciepła. Takie koncepcje używane są także w przypadku materacy kieszeniowych. Na warstwie sprężyn jest z reguły warstwa odpowiednich pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Najdroższe materace są najczęściej lateksowe i termo-elastyczne. Te również można dostać w wersji sprężynowej, więc produkcja sprężyn wre.

Dopasowany materacMaterac powinien być bezbłędnie dobrany do wzrostu i oczywiście wagi. Producenci podają do informacji dla kogo najlepszy jest konkretny model. Istotne jest również bezbłędnie wybrane łóżko. Stelaż pozwala wydłużyć życie materaca, należycie go wentylując i nie odkształcając. Dobre są stelaże na giętych listwach, ważny jest szeroki rozstaw.

Ważna jest jakość materaca, cena trochę mniej. Materac kieszeniowy o 7 strefach, z warstwą kokosa powinien kosztować mniej więcej kilkaset złotych złotych – oczywiście cena zależy od wielkości. Nie musimy więc wstawiać materaca za kilka tysięcy, by odpocząć w królewskich warunkach. materac istotne wskazówki na stronie