Sprężyny czy pianka – zakup materaca

przez | 26 lipca 2021
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dopasowanie materaca wcale nie należy do prostych. Pianka czy sprężyny, kilkaset czy kilka tysięcy złotych – co kupić? Tak naprawdę nie ma potrzeby inwestować w materac na całe życie.

Nie ma możliwości energicznie funkcjonować, jeżeli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Kupując materac, pamiętajmy, że idealny model jest kwestią indywidualną. Są ludzie, którzy potrzebują miękkiego posłania, pozostali wypoczywają tylko na twardym. Stąd też przychodzi na myśl tylko jedna koncepcja: materac powinien być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace i ich rodzajeWłaściwie przed chwilą duża część materacy chowała sprężyny w środku. Obecnie to nie jedyne podejście, ale materac bonelowy ma swoje usterki, bo sprężyny są razem połączone. Kiedy odpoczywają na nim dwie osoby, czują każdy swój ruch. Z tego powodu właśnie sławą cieszą się materace kieszeniowe. Tutaj każda sprężyna jest osobno włożona w pewnego rodzaju kieszonki. To sprawia, że materac ma większą twardość i jest dużo stabilniejszy.

Teraz jednak coraz częściej wybierane są materace piankowe i żelowe. Każdy może wybrać zimną piankę, która jest tańsza, a jednocześnie sprężysta i idealnie broni się przed wilgocią.

Stworzyliśmy dla Ciebie najnowszy artykuł (https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Dla-Kobiet_Spalacze-tluszczu-dla-kobiet-2600.html) – tam odkryjesz masę ciekawych wiadomości oraz treści. Nie czekaj tylko loguj się!

Popularna jest także inna: leniwa pianka, która przystosowuje się do układu ciała w zależności od temperatury. Tego typu pomysły używane są także w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest z reguły warstwa odpowiednich pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Najdroższe materace to zwykle lateksowe i termo-elastyczne. Można je równie kupić w kieszeniowej opcji, więc produkcja sprężyn może spokojnie się rozwijać.

Dopasowany materacMaterac musi być perfekcyjnie dobrany do wzrostu i oczywiście wagi. Firmy produkujące materace podają do informacji dla kogo najlepszy jest dany model. Ważne jest też bezbłędnie dobrane łóżko. Stelaż ma wydłużyć egzystencje materaca, odpowiednio go wentylując i nie odkształcając. Najlepsze są łózka na drewnianych listwach, ich rozstaw powinien być szeroki.

Istotna jest jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy 7-strefowy, z dodatkową warstwą kokosową powinien kosztować mniej więcej 400 złotych – zależnie od wymiarów. Nie ma sensu więc kupować materaca za więcej niż tysiąc złotych, żeby spać w komfortowych warunkach. materac https://legovisko.pl/