Sposoby na pozbycie się zbędnej tkanki tłusczowej

przez | 9 lipca 2021
Nadmiar tkanki tłuszczowej jest coraz częstszym problem. Dlatego powstały różne formy jej niwelowania za pomocą metod medycyny estetycznej. Różnorodne zabiegi pozwalają na modelowanie ciała przez likwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ciała takich jak brzuch, uda, biodra, pośladki, ramiona oraz podbródek.
Jedną z metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja.

Kiedy diety nie pomagają jednym ze sposobów na idealną sylwetkę jest liposukcja

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Klasyczna liposukcja polegająca na odsysaniu tłuszczu przez nacięcia na skórze przeprowadzana jest przez chirurga oraz najczęściej wymaga ogólnego znieczulenia, dlatego do takiego zabiegu kwalifikują się wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. Jeżeli interesuje nas zbieg taki jak liposukcja Kraków to miasto, w którym bez problemu odnajdziemy klinikę, w której można umówić się na konsultację. Należy jednak pamiętać, iż ten zabieg poleca się osobom o normalnej wadze ciała, z elastyczną i jędrną skórą, u jakich nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest w określonych okolicach ciała. Trzeba wiedzieć, iż nowoczesna medycyna estetyczna oferuje także nowsze odmiany liposukcji – liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja laserowa, liposukcja infradźwiękowa – wymienione zabiegi są mniej inwazyjne, a co za tym idzie są w znacznie mniejszym stopniu obarczone ryzykiem efektów niepożądanych – .
ogromną popularnością cieszy się lipofiling, czyli inaczej lipotransfer.

To metoda, która pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu z danej partii ciała oraz przeszczepienie tego tłuszczu w miejsce dotknięte problemem ubytku, w ten sposób zyskuje się pożądaną objętość pośladków czy piersi, wypełnia zmarszczki, poprawia owal twarzy, powiększa usta – w zależności od potrzeb pacjenta.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są w nim dodatkowe wiadomości. One również prezentują tę kwestię.

To rewelacyjna alternatywa dla sztucznych implantów oraz wypełniaczy, dlatego jeśli interesuje kogoś właśnie lipofiling Kraków podpowiadamy, że również jest to miasto, które warto wziąć pod uwagę.