Specjalista stomatologii

przez | 9 lipca 2021
Stomatologia to jedna z najbardziej cenionych specjalizacji w medycynie. Duża liczba obywateli Polski cały czas czuje lęk przed wizytą u stomatologa, tak samo wielu zawdzięcza im ulgę w cierpieniach.

Specjalista może przeprowadzić błyskawiczny i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy będzie to wstawianie plomby, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy. Wykwalifikowany specjalista potrafi również zapobiec rozwojowi chorób zębów, tak żeby później nie musieć wykonywać długotrwałego i drogiego leczenia. Kolejki do najlepszych fachowców potrafią być niezwykle długie, pacjenci rezerwują czasem terminy nawet na kilka lat naprzód.

implanty stomatologiczne i Paradontoza oraz problemy z dziąsłami

Autor: Bobol
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstsze chorobyDuża liczba ludzi wciąż ma problem z zapewnianiem prawidłowej higieny zębów, oraz na przykład z kupnem właściwej szczoteczki do zębów. Wiele ludzi skarży się więc na problemy z dziąsłami czy choroby zębów. To z pozoru błahe objawy, ale nieleczone mogą wywoływać poważne skutki, włącznie z utratą uzębienia. Dobór odpowiedniej twardości włosia szczoteczki do zębów może zapobiec wielu problemom, przede wszystkim z dziąsłami – więcej na . Zbyt sztywne włosie może powodować krwawienie dziąseł, a w rezultacie ich cofanie. To niezwykle popularna dolegliwość, nosząca profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana też sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu pozbycia się tego problemu, zalecane jest więc regularne usuwanie kamienia nazębnego u stomatologa.

Czytaj też

Dentysty nie można uniknąć
Paradontoza to jedna z dolegliwości, której wykwalifikowany lekarz stomatolog potrafi zapobiec. Dużym wyzwaniem dla stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/implanty-stomatologiczne-zebowe/) są zabiegi protetyczne. Zęby, mimo że wykonane z trwałego szkliwa, potrafią się złamać. Nieprzestrzeganie zalecanej higieny jamy ustnej może również spowodować wypadanie zębów. W takim przypadku, żeby pacjent był w stanie normalnie żyć, wykorzystuje się implanty stomatologiczne. Jest to o wiele bardziej komfortowe i bardziej estetyczne rozwiązanie od zastosowania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na wstawieniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i zamocowaniu do niego implantu zęba. Implantu nie można odróżnić od naturalnego zęba, co jest jednym z powodów popularności tego sposobu walki z brakiem zębów.