Skuteczny i natężony trening całkowitego ciała – full body workout

przez | 9 lipca 2021
Czy spotkałeś się niegdyś z tajemniczym skrótem FBW? FBW to nic innego, jak nasilony i efektywny trening całego ciała, znany jako jako full body workout. W ciągu jednej sesji takiego treningu ćwiczone jest kompletne nasze ciało, wszelkie jego części i mięśnie. Trening tego typu jest kierowany do rozległego grona odbiorców, zarówno do osób niezmiernie zaawansowanych jak dodatkowo do osób, jakie dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami.

fitness

Autor: Star Fitness
Źródło: Star Fitness
Rezultaty jakie daje full body workout są naprawdę ogromnie spore, wskutek tego trening ten jest w dzisiejszych czasach kochany przez niemało osób. Może być ukierunkowany zarówno na spalanie tłuszczu jak i na masę. Ćwiczenia FBW cechują się sporą dynamiką, oraz także różnorodnością ze względu na zastosowanie różnorodnych ćwiczeń oraz urządzeń treningowych, w związku z tym bezsprzecznie nie można stwierdzić, iż jest on monotonny.

Monotonia w ciągu ćwiczeń nieraz zniechęca nas do dalszego trenowania, wskutek tego jeśli nie lubisz się męczyć i chcesz w toku ćwiczeń angażować całe swoje ciało, to trening (zobacz trener indywidualny wrocław) full body workout prawdopodobnie okaże się dla Ciebie bardzo dobry. Dzięki temu treningowi (warto zobaczyć okazje na reduktory tłuszczu sport-max) nasze mięśnie nieustannie będą napięte, prócz tego perfekcyjnie działa on na modyfikowanie masy mięśniowej. Żeby osiągnąć wyraziste wyniki należałoby ćwiczyć blisko 3 razy w tygodniu. Nie

fitness

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com

wypada ćwiczyć full body workout na co dzień, albowiem taki trening mógłby być zbytnio wielkim obciążeniem dla naszych mięśni.

Naturalnie potrzebne jest również rozstawienie sesji treningowych i zaprojektowanie ćwiczeń. Jeśli jesteś osobą początkującą i nie masz w tej sferze zbyt sporego doświadczenia to należałoby poprosić o pomoc, na przykład trenera osobistego. Możesz dodatkowo poszukać w Internecie informacji, które dotyczą treningu tego typu. Powinno się przede wszystkim dowiedzieć się które typy ćwiczeń wypada robić na każdą poszczególną partię ciała i które ćwiczenia wybrać do FBW, a których lepiej unikać.