Skuteczne leczenie światłem.

przez | 9 lipca 2021
Wbrew pozorom nie tylko standardowe formy terapii w formie preparatów mogą nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu dolegliwości. Istniej wiele sposobów na to, aby dojść do dobrej formy. Jednym z nich jest między innymi terapia światłem. Mało z nas zdaje sobie sprawę z tego, że światło w bardzo wielu sytuacjach ma na nas zbawienny wpływ. Jego właściwości były świetnie znane już starożytnym medykom w Egipcie. Najnowsze badania, które przeprowadzane były w czasach nowożytnych ostatecznie potwierdziły to, iż światło ma właściwości lecznicze, które warto wykorzystywać w medycynie. Właśnie dlatego też możemy dzisiaj mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez kilka wieków była bagatelizowana.

jesień

Autor: Jack Mallon
Źródło: http://www.flickr.com

Światłoterapia ma swe zastosowanie głównie przy chorobach natury psychicznej. Idealnie sprawdza się na przykład przy terapii objawów depresyjnych. Tego typu zaburzenia charakteryzują się tym, iż dość często powstają w wyniku braku naturalnego światła. Dlatego też nie dziwi fakt, że zaburzenia depresyjne na ogół towarzyszą nam jesienią i zimą, gdy słońce bardzo szybko zachodzi.

Światło z całą pewnością będzie doskonałym terapeutykiem na dolegliwość jaką jest depresja sezonowa.

Kliknij śmiało ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle opublikowano niesamowicie interesujące materiały. One również są pasjonujące.

Inaczej nazywana jest ona też sezonowym zaburzeniem afektywnym. Najczęściej zaburzenie to pojawia się na przełomie października i listopada. Potrafią utrzymywać się aż przez cały okres zimowy. Stan ten wyróżnia się przede wszystkim tym, że o wiele częściej tyczy się kobiet niż mężczyzn. Bywa też tak, że chorują na nią maluchy. Jak dotąd naukowcom nie udało się definitywnie stwierdzić, czym spowodowane jest to zaburzenie. Istnieją tylko hipotezy, które mają mówić o przyczynach. Niezmiernie łatwo rozpoznać depresję jesienno-zimową. Ma ona wyjątkowo przejrzyste objawy, jak na przykład uczucie przygnębienia, strach, nadwrażliwość jak również nieuzasadniona nerwowość. W takim przypadku samo leczenie przebiega za pomocą światło terapii, a zatem leczenia białym światłem, które widziane jest jedynie przy pomocy specjalnych lamp. Skuteczne są także w tym przypadku leki (zobacz leki na gardło) przeciwdepresyjne jak i psychoterapia – więcej o depresji.