Rzuć palenie dzięki e-papierosom

przez | 9 lipca 2021
Ludzie ulegają wielu skłonnościom, jedną z nich są nałogi. Niektórzy piją zbyt wiele alkoholu inny natomiast zatruwają się papierosami. Współcześnie jednak możliwe są rozwiązania, dzięki którym dzięki silnej woli i systematyczności można rzucić chociażby palenie. Tym rozwiązaniem jest m.in. elektroniczny papieros.

W celu pozbycia się każdego nałogu istotne jest, by zainteresowany przestrzegał ściśle procedur i był jak najdłużej systematyczny. Jest to istotne tak samo w przypadku terapii, jak i jeśli chodzi o takie rozwiązanie jak e-papierosy. Jak one działają? Tego typu produkty posiadają liquid, który z kolei zawiera nikotynę, ale w dużo mniejszej ilości niż zwykły papieros.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co się znajduje w ofercie (https://www.rehabilitacje.org/), która tyczy się tej samej tematyki.

E-papieros składa się także z ustnika, który zawiera wymieniony liquid. Płyn ten jest podgrzewany, przechodzi w stan lotny i może być wdychany. Nie zachodzi w tym przypadku jednakże żaden proces spalania, dlatego też podczas palenia e-papierosy, szkodliwe substancje w zasadzie nie są wydalane do otoczenia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

E-papieros nie jest także skomplikowany w obsłudze, należy jedynie systematycznie napełniać liquid oraz doładowywać akumulatorek, dzięki któremu e-papieros działa.
Elektroniczne papierosy to łatwiejsze i zdrowsze rozwiązanie niż palenie zwykłych papierosów. Za sprawą niewielkiej dawki nikotyny palacz ma z nią kontakt, aczkolwiek dzień po dniu może zmniejszać jej ilość, tak, że z czasem okazuje się, że nie jest mu już potrzebne palenie papierosów. Terapia prowadzona w ten sposób jest więc przyjazna zarówno dla palacz, jak i otoczenia. Palący ma realne szanse na rzucenie palenia, gdyż z jednej strony łatwiej może rzucić palenie przez dostępność nikotyny, a z drugiej może sam decydować, kiedy i z jakim natężeniem zmniejszać jej zawartość w e-papierosie. Na dodatek może palić w większej ilości miejsc, niż ma to miejsce jeśli chodzi o palenie typowych papierosów.

Inną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest tani koszt. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy spalają przynajmniej paczkę na dzień, w perspektywie całego miesiąca daje to rzeczywiście pory koszt. W trakcie ich palenia trzeba uzupełniać jedynie liquid, co jest znacznie mniej kosztowne niż kupno kolejnej paczki. Warto więc wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*