Rzuć palenie dzięki e-papierosom

przez | 9 lipca 2021
Ludzie ulegają wielu skłonnościom, jedną z nich są nałogi. Niektórzy piją zbyt wiele alkoholu inny natomiast zatruwają się papierosami. Współcześnie jednak możliwe są rozwiązania, dzięki którym dzięki silnej woli i systematyczności można rzucić chociażby palenie. Tym rozwiązaniem jest m.in. elektroniczny papieros.

W celu pozbycia się każdego nałogu istotne jest, by zainteresowany przestrzegał ściśle procedur i był jak najdłużej systematyczny. Jest to istotne tak samo w przypadku terapii, jak i jeśli chodzi o takie rozwiązanie jak e-papierosy. Jak one działają? Tego typu produkty posiadają liquid, który z kolei zawiera nikotynę, ale w dużo mniejszej ilości niż zwykły papieros.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to śmiało przekonaj się, co się znajduje w ofercie (https://www.rehabilitacje.org/), która tyczy się tej samej tematyki.

E-papieros składa się także z ustnika, który zawiera wymieniony liquid. Płyn ten jest podgrzewany, przechodzi w stan lotny i może być wdychany. Nie zachodzi w tym przypadku jednakże żaden proces spalania, dlatego też podczas palenia e-papierosy, szkodliwe substancje w zasadzie nie są wydalane do otoczenia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

E-papieros nie jest także skomplikowany w obsłudze, należy jedynie systematycznie napełniać liquid oraz doładowywać akumulatorek, dzięki któremu e-papieros działa.
Elektroniczne papierosy to łatwiejsze i zdrowsze rozwiązanie niż palenie zwykłych papierosów. Za sprawą niewielkiej dawki nikotyny palacz ma z nią kontakt, aczkolwiek dzień po dniu może zmniejszać jej ilość, tak, że z czasem okazuje się, że nie jest mu już potrzebne palenie papierosów. Terapia prowadzona w ten sposób jest więc przyjazna zarówno dla palacz, jak i otoczenia. Palący ma realne szanse na rzucenie palenia, gdyż z jednej strony łatwiej może rzucić palenie przez dostępność nikotyny, a z drugiej może sam decydować, kiedy i z jakim natężeniem zmniejszać jej zawartość w e-papierosie. Na dodatek może palić w większej ilości miejsc, niż ma to miejsce jeśli chodzi o palenie typowych papierosów.

Inną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest tani koszt. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy spalają przynajmniej paczkę na dzień, w perspektywie całego miesiąca daje to rzeczywiście pory koszt. W trakcie ich palenia trzeba uzupełniać jedynie liquid, co jest znacznie mniej kosztowne niż kupno kolejnej paczki. Warto więc wziąć pod uwagę tego typu rozwiązanie.