Przeszkolenie z pierwszej pomocy powinno być obowiązkowe

przez | 9 lipca 2021
Choć nie myślimy zapewne, że jutro będziemy zobowiązani uratować komuś żywot, to fakty są takie, iż całkowicie nie wiemy co jest w stanie przynieść przyszłość. Zatem to znaczy, że trzeba dokładnie sprawdzić swoje zdolności dot. udzielenia pierwszej pomocy.

Powinniśmy pamiętać, iż tylko człowiek, który umie pomóc bliźniemu w potrzebie jest w ogóle może powiedzieć o sobie, że jest świetnie przygotowany do codziennego życia. No wiadomo: zachodzi w wielu przypadkach tzw. efekt wyparcia, zatem i tak nie uważamy, iż będzie w ogóle potrzeba wspomożenia własnego bliskiego, znajomego z pracy albo uczestnika ruchu. Pamiętajmy, że w zasadzie pierwsza pomoc (kliknij odnośnik) musi być popularniejszym zagadnieniem.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko powiedzieć, iż w akurat polskich szkołach wszyscy uczniowie są nauczeni pierwszej pomocy. Niby nieco zajęć na lekcji PO w sumie jest, ale to zbyt mało.

Czy chcesz może mieć link do serwisu, gdzie oczekują na Ciebie kolejne teksty? Myślimy, że spodoba Ci się ten serwis.

A zresztą nauka w szkołach często błyskawicznie wylatuje nam z umysłu. Czyli nawet jeśli w liceum wiedzieliśmy dosłownie wszystko odnośnie pierwszej pomocy, to już pewnie na studiach dosłownie wszystkiego pozapominaliśmy. To stosunkowo nierzadki, a więc przypomnijmy sobie jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy, a pewnie zwiększymy tak jakby własną użyteczność jako obywatel. W końcu nie chcemy pozostawić nawet kompletnie nieznajomego w potrzebie…

W popularnym serwisie Youtube można trafić na ciekawe filmy, w których bardzo dokładnie zostało objaśnione to jak trzeba pomagać innym osobom. Prawda jest taka, że i tak wyłącznie porządne wyszkolenie może dać doskonałe wyniki. A więc to oznacza, iż skoro dosyć często jest tak, że gdzieś jest organizowane szkolenie z pierwszej pomocy, po prostu warto się na taki kurs zapisać np. na .

Ten świat byłby o wiele lepszym miejscem, gdyby autentycznie wszyscy pełnoletni osobnicy świetnie orientowali się w jaki sposób pomagać potrzebującym. Tak naprawdę wiele osób przedwcześnie odeszło z tego świata wyłącznie z takiej przyczyny, że ktoś nie był w stanie w odpowiedni sposób udzielić im pomocy. To jednoznacznie pokazuje, iż należy poznać pierwszą pomoc.