Przedwczesny poród – jak unikać komplikacji?

przez | 9 lipca 2021
Mimo postępu medycyny, dzieci, które przychodzą wcześniej na świat są narażone na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Trzeba wiedzieć, że można zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu, stosując się do zaleceń ginekologa.

Kobiety ,które mogą mieć tego typu problemy, powinny wiedzieć, jakie są ich przyczyny oraz w jaki sposób uchronić się przed nimi. Naturalnie jest wiele czynników, które mogą być przyczyną wczesnego porodu. Do tych najważniejszych lekarze zaliczają zły stał zdrowia (polecamy octenisept 1l) ciężarnej. Istotne jest również, czy kobieta podczas poprzednich porodów była narażona na zbyt wczesne rozpoczęcia akcji porodowej.

Jednakże dzisiejszy tryb życia także nie sprzyja zdrowiu kobiet ciężarnych. Obecnie dużą rolę odgrywa tu także stres, na który jesteśmy narażeni na co dzień. Jeśli kobieta pracuje fizycznie, zdecydowanie musi wcześniej poprosić o zwolnienie lekarskie. Również w ostatnich miesiącach ciąży powinno się szczególnie unikać wysiłku fizycznego.

Znajdujące się w tym miejscu informacje są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź tutaj, na której zgłębisz podobne kwestie.

Jeśli nie chcemy przedwcześnie znaleźć się w szpitalu, trzeba zapomnieć o podnoszeniu cięższych przedmiotów. Niestety niski status ekonomiczny także nie są w tym wypadku pozbawione znaczenia.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

Kobiety, które znajdują się w tej grupie nierzadko ciężko pracują w trakcie ciąży. Niekiedy ma miejsce sytuacja, że osoby z uboższych rodzin nadużywają alkoholu. Są to elementy, które bardzo zwiększają prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu.

Statystyki podają że prawdopodobieństwo urodzenia wcześniaka rośnie wśród kobiet poniżej 16 roku życia. Jeśli znajdujemy się w tej grupie, musimy przede wszystkim dobrze się odżywiać i regularnie chodzić do ginekologa.

Niekiedy jednakże zwyczajnie nie da się uniknąć komplikacji. Wtedy wcześniak pozostaje pod 24-godzinną kontrolą lekarzy, dopóki nie będzie mógł samodzielnie funkcjonować.

lekarz neonatolog i pediatra

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”

Wcześniakami opiekuje się neonantolog we Wrocławiu, który wie wszystko o noworodkach. Stale kontroluje on stan wcześniaka, dba także o stworzenie dla niego najlepszego środowiska zastępczego, aby słaby jeszcze organizm rozwijał się prawidłowo poza łonem matki. Obecnie dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej można uratować dzieci ważące nawet poniżej kilograma.

W razie dodatkowych komplikacji specjaliści neonantolodzy konsultują się z lekarzami z innych dziedzin medycyny. Nierzadko potrzebna jest wiedza neurologa lub rehabilitanta. Przykładowo rehabilitacja dla dzieci we Wrocławiu to oferta wielu prywatnych klinik, które wspomagają prawidłowy rozwój wcześniaków. Dzięki postępowi medycyny, coraz więcej wcześniaków normalny rozwój.