Profilaktyka narządu wzroku

przez | 9 lipca 2021
Narząd wzroku jest najbardziej istotny narząd człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której spoglądamy na świat i jego wspaniałości. Dlatego tak ważne jest, abyśmy otaczali specjalną opieką ten narząd i nie bagatelizowali oznak wszelakich dolegliwości z nimi związanych.

okularnicy

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli więc zauważyłeś, iż w ostatnim czasie pogorszył Ci się wzrok, widzisz jak przez mgłę, masz coraz większe problemy z widzeniem w trakcie czytania lub oglądania telewizji, a kierowanie autem stało się dla Ciebie niemożliwe – mogą być to symptomy choroby, zwanej zaćmą. Wówczas wymagana jest natychmiastowa wizyta u okulisty.

Prezentowana na niniejszej stronie problematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania? Jeżeli tak, to kliknij tu i zobacz poza tym więcej pomocnych wskazówek (https://okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/)!

Zaćma należy do najczęściej występujących chorób oczu. Choruje na nią prawie co pięćdziesiąty Polak, a podstawowym jej objawem jest sukcesywne pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się oglądanego obrazu.

Niektóre schorzenia oczu, (w tym zaćma) mogą być dziedziczne. Z tego względu gdy mamy wśród naszych bliskich osoby obciążone chorobami wzroku, dbajmy o profilaktykę, czyli rokroczne badanie wzroku. Okresowe badanie wzroku u okulisty ułatwia szybkie wykrycie chorób, które przebiegają w pierwszym etapie choroby bezobjawowo.

W trakcie wizyty u okulisty, ten – po wykonaniu podstawowego badania wzroku – może wyznaczyć datę wykonania szeregu innych badań, gwoli bardziej precyzyjnego zbadania wzroku. Oczy to okno, przez które lekarz okulista okulista dziecięcy jastrzębie zdrój może ”zobaczyć” ogólny stan naszego zdrowia, np. dokonać łatwej oceny stanu żył i tętnic. Z tego względu tak istotne są badania kontrolne, nawet gdy nie występują u nas kłopoty ze wzrokiem.

Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie powstał jeszcze żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, więc wskazana jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy polega na wyeliminowaniu zmętniałych soczewek i zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), które gwarantują najwyższą jakość obrazu. Znaczące jest, by klinika, gabinet na które się zdecydujemy pracowały na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Zapytajmy znajomych, sprawdźmy okulistów, które posiadają swoje strony w internecie, a z pewnością odnajdziemy taki, któremu będziemy mogli zaufać.