Problem nietrzymania moczu

przez | 9 lipca 2021
Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek. Jakie są najskuteczniejsze sposoby leczenia? Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłośmy się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, który po zorientowaniu się w sytuacji, pokieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub od razu do urologa. Czasami kobieta odkłada taką wizytę, ponieważ nietrzymanie moczuwydaje się jej chorobą wieku starczego . A należy być świadomym, że nietrzymanie moczu to choroba, która może się przydarzyć w każdym wieku, także osobom młodszym.

lekarz

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rolą lekarza jest orzeczenie, jaki rodzaj nietrzymania moczu występuje u danej pacjentki. Albowiem może być to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli mimowolne uciekanie moczu pod wpływem wysiłku fizycznego. Jednak nie zawsze objawy choroby występują w momencie wzmożonej pracy mięśni. Bywa, że daje on przypomnieć o sobie nieopanowanym parciem na pęcherz, raptowną niepowstrzymaną potrzebą oddania moczu, a nawet, że krępującym moczeniem się podczas snu.

Niezależnie od rodzaju kłopotów warto posiadać wiedzę, iż ta choroba nie zniknie samoistnie z naszego życia, a jej dalszy rozwój może doprowadzić do utrudnienia normalnego funkcjonowania. Nietrzymanie moczu należy leczyć. Sposób leczenia zależy od charakteru samej dolegliwości i stopnia jej rozwoju (czytaj więcej).

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu pojawiła się w w kraju nowa możliwość pozbycia się owego problemu – laserowe leczenie nietrzymania moczu. Zabieg jest nieinwazyjny i trwa raptem 10-15 minut. Jest całkowicie bezbolesny. Zazwyczaj do osiągnięcia zamierzonego celu wymagany jest tylko jeden zabieg.

Czy czujesz chęć na nowe podobnie zajmujące posty? Jeśli tak, to śpieszymy Cię zawiadomić – kliknij, aby przeczytać (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-hiszpanski/warszawa) tu o wiele więcej.

Absolutny efekt da się zauważyć po około miesiącu od wizyty. W bardziej złożonych przypadkach konieczna jest seria powtarzana co 2-4 tygodnie – aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Wspomogą nas także w leczeniu tego schorzenia ćwiczenia mięśni Kegla, które polegają na serii skurczów i rozkurczów mięśni. Mają tę zaletę, że trudno otoczeniu zorientować się o ich aktualnym wykonywaniu, w związku z tym można je wykonywać w każdym miejscu. Przypadłość ta dotyczy co trzeciej kobiety, z tego powodu musimy zacząć o tym głośno mówić.

Jeżeli interesuje Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz ponadto inny równie absorbujący pomocny portal.

Tylko wtedy będzie to pierwszy krok do pozytywnych zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*