Problem nietrzymania moczu

przez | 9 lipca 2021
Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek. Jakie są najskuteczniejsze sposoby leczenia? Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłośmy się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, który po zorientowaniu się w sytuacji, pokieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub od razu do urologa. Czasami kobieta odkłada taką wizytę, ponieważ nietrzymanie moczuwydaje się jej chorobą wieku starczego . A należy być świadomym, że nietrzymanie moczu to choroba, która może się przydarzyć w każdym wieku, także osobom młodszym.

lekarz

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rolą lekarza jest orzeczenie, jaki rodzaj nietrzymania moczu występuje u danej pacjentki. Albowiem może być to wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli mimowolne uciekanie moczu pod wpływem wysiłku fizycznego. Jednak nie zawsze objawy choroby występują w momencie wzmożonej pracy mięśni. Bywa, że daje on przypomnieć o sobie nieopanowanym parciem na pęcherz, raptowną niepowstrzymaną potrzebą oddania moczu, a nawet, że krępującym moczeniem się podczas snu.

Niezależnie od rodzaju kłopotów warto posiadać wiedzę, iż ta choroba nie zniknie samoistnie z naszego życia, a jej dalszy rozwój może doprowadzić do utrudnienia normalnego funkcjonowania. Nietrzymanie moczu należy leczyć. Sposób leczenia zależy od charakteru samej dolegliwości i stopnia jej rozwoju (czytaj więcej).

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu pojawiła się w w kraju nowa możliwość pozbycia się owego problemu – laserowe leczenie nietrzymania moczu. Zabieg jest nieinwazyjny i trwa raptem 10-15 minut. Jest całkowicie bezbolesny. Zazwyczaj do osiągnięcia zamierzonego celu wymagany jest tylko jeden zabieg.

Czy czujesz chęć na nowe podobnie zajmujące posty? Jeśli tak, to śpieszymy Cię zawiadomić – kliknij, aby przeczytać (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-hiszpanski/warszawa) tu o wiele więcej.

Absolutny efekt da się zauważyć po około miesiącu od wizyty. W bardziej złożonych przypadkach konieczna jest seria powtarzana co 2-4 tygodnie – aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Wspomogą nas także w leczeniu tego schorzenia ćwiczenia mięśni Kegla, które polegają na serii skurczów i rozkurczów mięśni. Mają tę zaletę, że trudno otoczeniu zorientować się o ich aktualnym wykonywaniu, w związku z tym można je wykonywać w każdym miejscu. Przypadłość ta dotyczy co trzeciej kobiety, z tego powodu musimy zacząć o tym głośno mówić.

Jeżeli interesuje Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz ponadto inny równie absorbujący pomocny portal.

Tylko wtedy będzie to pierwszy krok do pozytywnych zmian.