Polskie Centra Medyczne

przez | 9 lipca 2021
Polska służba zdrowia zdecydowanie nie jest idealna. Mnóstwo jest lekceważenia, które jedynie jeszcze bardziej pogarszają negatywny obraz. Jeszcze nie tak dawno politycy byli w stanie przekonywać, że jest zgoła odmiennie, jednakowoż wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie zostawiają najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy tacy najbardziej beznadziejni, lecz plasujemy się na samym końcu.

O naszej służbie zdrowia

szpital

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

możemy narzekać bez ustanku. Jak gdyby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to zapewne tych zażaleń uzbierałoby się ich największa ilość w historii Polski.

Czy masz zamiar może poddać tę sprawę dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj tekst, który omawia podobne zagadnienia.

Zdrowie jest niezwykle ważne, nie możemy bez dobrego zdrowia funkcjonować, a kiedy tak podstawowy twór jak służba zdrowia nie jest w pełni spełniający stawiane mu wymagania, to z jednej strony czujemy zaniepokojenie o własne życie, a z drugiej wielką złość. Jak widać, narzekania normalnych rodaków nie są żadną przesadą. Dowodzi tego Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który ogłosił, iż jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom tego typu usług.

Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia jest międzynarodowym rankingiem oceniającym i badającym jakość sektora medycznego. Na czele rankingu jest Holandia, my niestety nawet nie jesteśmy blisko najlepszej dziesiątki, gdyż na 33 kraje wylądowaliśmy na… 27 pozycji. Wypadamy najgorzej pod względem dostępu do leków, lecz również – co praktycznie nikogo nie dziwi – oczekiwania na odwiedziny ulekarza czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto starał się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, że odległy termin, jaki z jednej strony potrafi każdego rozśmieszyć (lecz tylko w pierwszej chwili), lecz z drugiej już ogromnie zasmucił i zdenerwował. Na przykład, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas musi poczekać 3 miesiące, a w Niemczech takie zabieg będzie już osiągalny w trzy tygodnie. Co to dużo mówić, nawet nieskomplikowane badanie typu usg kolana to długie czekanie, nawet kwartał.
Na szczęście poza państwową służbą osiągalna jest także prywatna oferta. Wiadomo, należ za nią płacić, w zależności od wykonywanego zabiegu, ale mamy gwarancje świetnie wykonanego zabiegu i należytej opieki. Zdrowie jest najważniejsze, więc czasem pieniądze spadają na kolejne miejsca, gdyż co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może nas uśmiercić… Warto więc rozglądać się za dobrym Centrum Medycznym Artemed, najlepsze natomiast efekty uzyskamy, gdy poszukamy takich zabiegów w internecie.