Pojawia się bez zapowiedzi… Czyli zdań parę na temat bólu

przez | 9 lipca 2021
Nie ma od niego uwolnionych i nieskrępowanych. Doskwiera maluczkim, jak i wielkim, był od zawsze i długo jeszcze z nami pozostanie. Nie wybiera, lecz dotyka każdego, nie faworyzuje, robi swoją robotę. Ból zęba, bo o nim mowa, to znana, niczym przeziębienie, gorzka pigułka ludzkości. Jakie inne dolegliwości dopadają ludzkość, przed którymi nie da się po prostu uciec?

To nie jest klasyfikacja, ale zapis luźno powiązanych opisów „męczycieli” gatunku ludzkiego. Zaczęliśmy od zęba, tak więc podejmujmy to wyzwanie.

leczenie zębów

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawia się znikąd, nie rości sobie praw do naszego ciała ani życia, ale upomina się srogo – weź mnie do stomatologa! Tak, gdyby ząb mógł mówić tak by istotnie powiedział, ponieważ stomatolog z katowic to dla niego ostatnia deska ratunku. topią go już, nachodzą hordy bakterii i jeśli nie specjalista w białym kitlu czeka go (i ciebie) straszny koniec…

Ból głowy różnie się ujawnia, dotyka każdego, w każdej szerokości geograficznej, farmera z Nowego Meksyku, rolnika z północy Francji, biznesmena z Warszawy, górnika z Katowic czy przedszkolankę do dziecka z Pekinu. niedomagania takie są jednak różne, tak więc wspomnieć można migrenę, ból zatokowy, napięciowy, pulsujący, najczęstszym jednocześnie kłopotem, męczącym każdego człowieka jest ból głowy spowodowany zakrapianą zabawą. Pojawia się przeważnie rano, otrzeźwia nas i domaga się jakiejś akcji, na początku nie wiemyo co chodzi, bo jesteśmy półprzytomni. Intuicyjnie jednakchwytamy za apteczkę i szukamy jakiejś tabletki. odnajdujemy, lecz to nie pomaga, gdyż musimy zmaksymalizować porcję, a do tego pić sporo wody…

pozostałe, znane dolegliwości to te pochodzące z brzucha, burczenie tak znaczne, że aż zginające nasze ciało na pół, reumatyczny, czy to na zmianę aury czy na coś innego, zawsze natrętny, ból ucha, częste zaś przyczyny to przewianie i podsłuchiwanie czy ból oczu (przejrzyj ortoptysta warszawa na www.dziegielewska.eu!) – prawdopodobnie bierze się z częstego spoglądania w telewizor, najlepszym lekarstwem na to jest zdrowa drzemka (więcej informacji).

Przed tego typu przypadłościami nie da się schować i na pewno nie ma na świecie człowieka, który nie doświadczył takich nieprzyjemności.

Te opublikowane tutaj wpisy z serwisu (www.medimix.pl/dezynfekcja-malych-powierzchni) zaspokoją Twą dociekliwość, jeśli rozpatrywana w tym materialne sprawa żywo Cię zaabsorbowała.

Ale z drugiej strony, ból to też jest pewien skryty sens, przecież mówi on o tym, że żyjemy, że czujemy, że poczujemy ulgę, kiedy już go obezwładnimy…