Pocenie się wydaje się być normalną sprawą dla każdego organizmu. Zatem nie ma czym się przejmować, jeśli zdarza nam się to rzadko

przez | 9 lipca 2021
Pot wydaje się być niezbędny każdemu człowiekowi. Bez potu bylibyśmy bezbronni wobec sporej liczby bakterii. Toteż tworzy on pewnego rodzaju naturalną warstwę ochronną.

Jednak jeżeli pocimy się zbyt bardzo, to na pewno będzie to miało negatywny wpływ na nasze morale – kiepsko czujemy się w towarzystwie innych osób, wstydzimy się zbyt dużej potliwości. Należy wtedy pomyśleć nad przyczynami takiej sytuacji.
Problem nadpotliwości nie dotyka zbyt wielu ludzi. Przyjmuje się, że jest to około 1% ogółu. To co nierzadko zdaje nam się być nadpotliwością zwykle jest odpowiedzią na stres, pogodę lub ostre dania w restauracji. Jednakże Ci, których rzeczywiście spotyka ten kłopot, muszą zastanowić się nad leczeniem. Czasami należy również rozgryźć podłoże takiego stanu. Często bywają to choroby takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, zakażenia, intoksykacja lub nowotwory – więcej.
Krem nawilżający

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic
Jeśli jesteś mieszkanką Dolnego Śląska i interesuje Cię leczenie nadpotliwości Wrocław ma rewelacyjne gabinety, gdzie stacjonują fachowcy w tej materii. Na umówionym spotkaniu z pewnością będziesz dokładnie wypytany o sytuacje, w których się pocisz. Po ustaleniu faktów doktor przystąpi do odpowiedniego leczenia. Ma możliwość zaoferować modyfikację stylu życia, kremy albo nawet kurację z wykorzystaniem toksyny botulinowej – Dermamed.

Polega ona na przyblokowaniu nerwów pobudzających gruczoły potowe przy pomocy maleńkiej igły. efekt jest nadzwyczajny i jest widoczny nawet do 9 miesięcy.