Piękne zęby, wizytówka człowieka!

przez | 9 lipca 2021
Zdrowe i piękne zęby stały się standardem atrakcyjnego wyglądu. Są oznaką zdrowia, dobrego samopoczucia a także szczególnej dbałości o ciało i ducha. Posiadacze pięknego uśmiechu sprawiają wrażenie szczęśliwych, zadowolonych z życia a nawet…młodszych.

W dzisiejszych czasach nietrudno dbać o piękne uzębienie – gabinety dentystyczne gwarantują nam ogromną ofertę swych usług, od tradycyjnego leczenia po wybielanie czy leczenie ortodontyczne. z tego względu niełatwo pojąć fakt, iż mimo nowoczesnych, nieustannie doskonalonych rozwiązań protetyki stomatologicznej, statystyki pokazują, że większość Polaków posiada niekompletne uzębienie.

Mały Pacjent u dentysty

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Problem, choć dla wielu może wydawać się banalny, w istocie jest bardzo poważny. Nie chodzi jedynie walory estetyczne, co o problemy natury medycznej. Ubytki w uzębieniu są powodem tego, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, zaczynają się przesuwać i przekrzywiać, co w efekcie prowadzi do efektu domina – zęby sąsiadujące z pustą przestrzenią po zębie zaczynają się chwiać. Im dłuższy czas zwlekamy z pojawieniem się w gabinecie dentystycznym, tym cięższe do wyleczenia są następstwa naszego lekceważenia. Technologie leczenia na
Dlatego nie dopuśćmy do braku kontroli z naszej strony, gdyż efekty naszej niefrasobliwości mogą być przykre i dla naszego zdrowia i dla portfela. Jeżeli ząb jest mocno uszkodzony przez przez postępującą próchnicę i jest za późno na wstawienie zwykłej plomby nieuniknione jest leczenie kanałowe. Mimo iż jest to zabieg skomplikowany, to jednak może uratować ząb (zobacz ortodonta wrocław) przed ekstrakcją i zachować go na wiele lat. Mimo wszystko, zawsze lepiej zapobiegać i być pod stałą kontrolą stomatologa.

Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku wad zgryzu. Im szybciej zadziałamy, tym szybciej zobaczymy efekty. Z tego powodu korygowanie krzywego zgryzu najlepiej zacząć już po wymianie zębów mlecznych na stałe. Mały pacjent otrzyma aparat zdejmowany, natomiast dla młodych ludzi czy dorosłych wskazane będą aparaty stałe.
Równe zęby odgrywają dużą rolę nie tylko z powodów estetycznych. Krzywy zgryz może powodować wiele problemów zdrowotnych, jak: choroby przyzębia, wysuwanie się zębów, oraz zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, czego skutkiem jest ból głowy.