Pamiętajmy, że regularne wizyty u dentysty są niezwykle istotne. Regularność w tej kwestii przynosi prawdziwe rezultaty

przez | 9 lipca 2021
Ciągłe rejestracje u dentysty są bardzo istotne,bo dzięki nim dbamy o zdrowie zębów i dziąseł. wypada więc nie zapominać, że u dentysty należy pojawiać się najlepiej co pół roku. Jeśli będziemy o tym pamiętać to chyba pewne, że odnajdziemy mało ubytków, więc nie spotka nas leczenie czy usuwanie zębów. Kontrola co pół roku, to zwyczajna wizyta, która złożona jest z dwóch części. Pierwszym z nich jest kontrola okresowa, drugą mycie jamy ustnej.Powinno się pójść do dobrego lekarza jak stomatolog na warszawskim ursynowie.

gabinet dentystyczny

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze specjalista musi stwierdzić, czy w przestrzeni zęba nie pojawiły się ubytki oraz czy na zębach nie pozostała się płytka nazębna lub kamień nazębny. To istotne, gdyż płytka nazębna jest przezroczysta iobklejona warstwą bakterii. Jeżeli nie zostanie zlikwidowana, może twardnieć i zamienić się w kamień nazębny. Co więcej, mycie zębów czy pielęgnowanie ich nicią dentystyczną na pewno nie usunie kamienia nazębnego, a tworzenie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego może sprawiać kłopoty ze zdrowiem jamy ustnej.

Sprawdzany jest tez stan dziąseł przy pomocy określonego urządzenia do pomiaru szpar pomiędzy uzębieniem a dziąsłami. Jak dziąsła są zdrowe, te odległości są po prostu płytkie, inaczej w odmiennej sytuacji, czyli w momencie problemów z dziąsłami, stają się one wówczas przestronniejsze. Równocześnie, należy nie zapominać, że każdy dobry dentysta upomni, że mycie uzębienia, a także czyszczenie ich nicią dentystyczną znacznie wzmaga usuwanie płytki nazębnej, równocześnie w ten sposób nie pozbędziemy się kamienia na zębach. W momencie oczyszczania zębów z kamienia nazębnego specjalista stosuje specjalistyczne narzędzia, z kolei tego typu zabieg to skaling, a więc likwidowanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego z powierzchni zębów.

Po skalingu powinno się wykonać zabieg polerowania powierzchni zębów. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się piaszczystą pastę. Służy on usuwaniu przebarwień z powierzchni zębów. To zupełne podstawy, o których nie można zapomnieć, jednocześnie szukajmy najlepszych fachowców jak stomatolog Ursynów.