Operujemy przepuklinę ? Nie martw się!

przez | 9 lipca 2021
To normalne, że coś nieznanego zawsze budzi zaniepokojenie, co nieco, o czym mało wiemy, lub słyszymy plotki, które na nowo silniej napędzają bakcyla strachu. Tak jest jakżeby inaczej z różnymi zabiegami, wizytą w szpitalu. Trudno się zdumiewać, zdrowie mamy jedynie jedno, lękamy się go zaprzepaścić, ale wiemy, że w przypadku nieprzyjemności powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu przeznaczonych do operacji przepukliny pachwinowej zachowuje się klasycznie – nogi ścina im strach, a pot zalewa całe ciało. Bez przerażenia, ten operacja jest naprawdę niegroźny. Zresztą przeczytajcie jak przebiega tego typu operacja.

rankinglekarzy
niewątpliwie wartym podkreślenia jest fakt, że diagnozujemy tu przypadek znaleziony we właściwym czasie. Przepuklina pachwinowa, jak wiele innych chorób, odkryta nazbyt późno może sprawiać komplikacje – podczas zabiegu (większe kłopoty), jak i po operacji (powikłania). Pamiętajmy więc o okresowych badaniach. Nie musimy mieszkać w wielkim ośrodku miejskim, niczym Warszawa, aby się przebadać (warszawa – dobry anestezjolog). Tego typu badania dostępne są w wielu miastach.

Na początek jest wywiad i ocena, to na podstawie tego typu dwóch wskaźników doktor jest przygotowany do podjęcia rozstrzygnięcia. Wcześniej jednakże omawia wyniki z anestezjologiem i pacjentem. Jeśli przepuklina jest małych gabarytów to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby operować ją w znieczuleniu miejscowym. korzyść tego typu rozwiązania jest kusząca – jeszcze w ten sam dzień opuścimy mury szpitala. Niestety nie często tak się to dzieje, gdyż w wielu sytuacjach przepuklina jest duża, rozwijająca się już od wielu lat. W tego typu położeniu należy zastosować znieczulenie połowy ciała (do kręgosłupa). Możliwe jest też znieczulenie (mezoterapia mikroigłowa sprzęt – informacje) ogólne, które sprawdza się u badanych dość wystraszonych, którzy ciężko przechodzą takiego typu zabiegi.

Warto wiedzieć, iż jeśli zdecydujemy się na znieczulenie ogólne powinniśmy przynieść komplet, tj. morfologia, układ krzepnięcia oraz rtg płuc. zabieg najczęściej wykonuje się techniką klasyczną, która polega na rozcięciu powłok brzusznych, a następnie na zamieszceniu przesuniętego odcinka jelita – badania na pasożyty diagnostyka we odpowiednim miejscu. Na samym końcu chroni się operowany obszar odpowiednio do tego celu przeznaczoną siatką. Technika klasyczna to jednak nie jedyny rodzaj – można także operować techniką laparoskopową. Polega ona na tym, że w pachwinie rozmieszcza się specjalne prowadnice, dzięki którym wprowadzane są instrumenty chirurgiczne, którymi w dalszej kolejności przeprowadzana jest operacja (łącznie z wszyciem siatki).