Olej lniany – złoty lek?

przez | 9 lipca 2021
O ich zbawiennym działaniu medycyna naturalna wiedziała od dawien dawna. Obecnie potwierdziły to badania naukowe i nastał czas na kuracje olejami. Dobrze jest je stosować, gdyż pomagają nie tylko zachować zdrowie, ale również je ”podreperować”.

olej

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Za złoto wśród olejów uchodzi olej lniany, który w swym składzie posiada ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale jedynie wówczas, jeżeli mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę układu trawiennego, nerwowego, sercowo-naczyniowego, immunologicznego, zapobiega chorobom nowotworowym czy nadwadze. Skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej, obniża cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie.

Ta wskazówka z www (http://www.rehaexpert.pl/) będzie Ci odpowiadać, gdyż też mówi o poruszanym w powyższym wpisie problemie. Co nie mniej ważne, robi to w porywający sposób.

Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zmniejsza ryzyko raka.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka biochemik, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), opracowała specjalną dietę, w której coraz więcej osób zauważa potencjalną szansę na lepsze samopoczucie – sprawdź ofertę sklepu ZdrowyStragan.

Tłuszcze roślinne to tylko zdrowie. Nie tylko nie dostarczają wielu kalorii, ale i wspomagają walkę z otyłością. Warto zainteresować się, które wybrać i wprowadzić je do swego menu.Dr Budwig opracowała słynną pastę, której składnikami jest połączony olej lniany z białym serem lub twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to zaskakuje smakiem! Warunek? Świeży olej lniany oraz mikser. Należy pamiętać aby z tych dwóch składników stworzyć jednolitą pastę, gdyż tylko spożywane razem przynoszą tak spektakularne efekty. Tak przygotowana porcja nabiału stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i zapewnia ochronę organizmu. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich schorzeń jak np. zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i ładowaniu akumulatorów. Może powinniśmy to wykorzystać? Drastyczne diety mogą nas szybko zrazić i wywołać uczucie irytacji, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w składniki odżywcze, a jednocześnie ubogie w puste kalorie i smaczne. Obowiązkowo z dodatkiem oleju lnianego, który ma pyszny orzechowy posmak i idealnie komponuje się z większością sałatek.

Sprawdź także inne oleje – .