Odżywka i suplement? Jak to właściwie jest z tymi substancjami?

przez | 9 lipca 2021
Istnieją dziedziny ludzkiej aktywności, wobec, których narosło wiele legend. O tego typu zdarzeniach mówi się raczej negatywnie albo bardzo dobrze. Z jednej strony można uczynić sobie nieprzyjemności, z drugiej natomiast możemy błyskawicznie ujrzeć rezultat.

Umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo znamiennym wątkiem są odżywki i suplementy diety, o których mówi się albo negatywnie, albo dobrze. Gdzie znajduje się prawda?

Najbardziej znamienne jest to, że wiele osób nie rozróżnia suplementu i odżywki, a odmienność jest dość wyraźna. Suplementy to po prostu pewne substancje wpływające na korzystniejszą pracę organizmu. Mówimy wtedy o witaminach, minerałach czy związkach chemicznych, które w pewien sposób pomagają, przykładowo wzmacniając wydolność. Odżywki natomiast to środki bogate w składniki odżywcze, najbardziej powszechne z nich, to białka lub węglowodany. Ich kompetencją nie jest, jak w przypadku suplementów, wpływanie na korzystniejsze funkcjonowanie organizmu, lecz uzupełniają one dietę czyniąc ją bardziej bogatą i wartościową.

duża nowoczesna siłownia

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Nie powinniśmy rzecz jasna traktować suplementów czy odżywek, jako medykamentów na całe zło. Najważniejsze jest nasze ciało i nasze ustosunkowanie się do tego, co pragniemy zyskać. Najgorzej wypadają ci, co twierdzą, iż wystarczy korzystać czasem z takich pomocy, a pozostałe rezultaty zrobią się same.

Nie jest to prawda, nie dość, iż można sobie niepotrzebnie narobić kłopotów, gdyż wielu ludzi, którzy nie widzą efektów pakuje w sobie jeszcze większą dawkę innych substancji, a kreuje to mieszankę wybuchową, można także mocno się zawieźć.

Nie ociągaj się! Jeżeli intryguje Cię ten artykuł, to następny interesujący fakt (https://www.ng24.pl/pl/c/BOJKI-MARKERY/128) znajduje się w poniższym linku. Napisz nam własny opis – będzie nam bardzo przyjemnie.

Zaprzepaścimy trochę finansów, a następnie się okaże, że nie ma wyników. Miejmy na uwadze, iż skoro poważnie traktujemy temat to suplement, powiedzmy, testosteron mix to jedynie dodatek do naszej aktywności.

Najważniejsza bowiem jest silna wola, gdyż spełnieniu owszem można pomóc, ale bez naszej inicjatywy, ta pomoc nie będzie wydajna. Można to porównać do sfrustrowanego gościa, który siedzi całe dnie przed telewizorem. Zrzędzi, jakby to pragnął zmienić swoje życie, obarcza winą innych, a nie dostrzega, iż największy problem to jego styl życia. Takiemu człowiekowi nikt nie pomoże, on sam powinien sobie pomóc. Pamiętajmy o tym wybierając odżywkę czy suplement. Kupujmy to w jasnym celu, a nie dla samego brania i liczenia na cud.