Odpowiednio dopasowane szkła korekcyjne potrafią poprawić wizerunek noszącej je osoby

przez | 9 lipca 2021
Okulary dodać mogą powagi. Właściwie dobrane potrafią zmienić wizerunek noszącej je osoby i spowodować, że będzie wyglądała ciekawiej. Z kolei źle dopasowane oprawki nie tylko deformują twarz, ale sprawiają, że będzie się wyglądać znacznie starzej, a czasami nawet śmiesznie.

Szkła korekcyjne

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zapomnieć o prezencji i zacząć się skupiać na innych kwestiach związanych z koniecznością poprawy widzenia, na pierwszy plan wysuwają się różnego typu ograniczenia i niedogodności wynikające z noszenia wszelkich produktów medycznych które korodują jakimiś sposobami wady wzroku.

Okulary mogą ograniczać możliwości czynnego uprawiania niektórych sportów, powodują także refleksy od odbijanych promieni słonecznych. Dodatkowo gdy się je dłużej nosi mogą się pojawić niekiedy bolesne rany na nosie. Może się tak dziać zwłaszcza wówczas, gdy osoba, która je nosi ma nietypową albo bardzo dużą wadę wzroku, jaką koryguje się grubymi szkłami. Rzecz jasna osoba która nosi okulary powinna również pilnować się aby się nie potłukły, kiedy się je ściągnie.

Alternatywnym rozwiązaniem dla okularów są coraz popularniejsze obecnie szkła kontaktowe. Przy ich pomocy osoba mająca kłopoty ze wzrokiem nie będzie już tak bardzo ograniczana z aktywnością fizyczną, bez problemów będzie mogła zajmować się większością

Osoba w okularach

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com

dyscyplin sportowych. Jednak i soczewki posiadają kilka wad. Zależnie od odmiany stosowanych szkieł trzeba duże znaczenie przywiązać do ich systematycznego nawilżania oraz czyszczenia. Soczewki zużywają się po określonym czasie, zatem pojawia się konieczność ich wymiany, co będzie się wiązać z kolejnymi wydatkami, poza stałymi wydatkami na płyny do szkieł.

Wrażliwi pacjenci mogą odczuwać podrażnienie spojówek, utyskiwać na nadmierne wysuszenie oczu lub zaburzenia widzenia. Nie każdy może nosić soczewki. Jeśli więc nie chce się chodzić w okularach, a oczy nie przyzwyczajają się do szkieł kontaktowych, to ratunkiem może być korekcja wzroku (na przykład w tym miejscu: korekcja wzroku, Lexum). Korekcja wzroku przeprowadzana jest przy pomocy specjalnego lasera, ma za zadanie częściową albo całkowitą eliminację istniejącej wady i w dużej części przypadków może całkowicie polepszyć jakość wzroku. Warto wziąć pod uwagę tę zdobywającą popularność metodę, która od pewnego czasu zyskuje coraz więcej zwolenników (profesjonalna korekcja wzroku).