O „Orlikach”

przez | 9 lipca 2021
Jakiś czas temu w naszym ślicznym państwie – to nie drwina – powstał pomysł zbudowania tzw. „Orliki”, to jest boisk dla dzieci i młodzieży w małych miastach powiatowych czy też gminach. Początkowo byłem mocno sceptyczny temu pomysłowi. Zapach Gierka podnosić się zaczął, tak więc intelekt podpowiedział „To się udać nie może a na pewno będzie bardzo kosztowne” po czym na zapomniałem o tym temacie.

Piłka nożna

Autor: fabbio
Źródło: http://www.flickr.com
Los chciał, że tego lata dane mi było skorzystać z takiego ”Orlika”. Pawełkowi bardzo spodobało się kopać w piłkę, zatem byłem zmuszony wynaleźć w sam raz miejsce. Graliśmy zatem w piłkę w ogrodzie. Młody piłkarz odziany w bluzę dla dziecka i ja – bramkarz w bardzo wygodnej bluzie do biegania.

Na nieszczęście, wynik tychże meczów dla naszego ogródka nie był najlepszy.

Poszukujesz uzupełniających informacji na opisywany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej chiptuning wrocław a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Zniszczyliśmy kwiaty, zagrożone zostały nowe drzewka owocowe, więc sprawa boiska stała się nadzwyczajnie nagląca. Wspomniany wyżej piłkarz przypomniał, że jest nie tak daleko „Orlik”. Zatem z lekkim niepokojem jak z tym miejscem sprawa się przedstawia wzięliśmy piłkę i wyruszyliśmy. Obawy miał przede wszystkim grający na bramce. Ale cóż było począć, uroda ogrodu równie istotna jak kultura fizyczna młodzieży.

Poszliśmy na boisko mieszczące się 20 minut drogi od naszego domostwa. Ujrzeliśmy wpierw zieloną trawkę dużego boiska, a w dali 2 mniejsze do koszykówki i do gry w football. Ponieważ aura była przepiękna, na „Orliku” był mały tłok. Barwny lud ubrany w bluzy dla dziewczynek, mniejsze dzieciaczki w bluzy dla dzieci. Najstarsi chłopcy odziani w bluzy modne bluzy a’la kurtki.

Nowoczesna nawierzchnia okazała się być mieszanką trawy oraz miękkiego granulatu. W rezultacie boisko jest wystarczająco twarde aby przyjemny był – (laserowa korekcja wzroku – czytaj dalej) bieg a równocześnie dość miękkie by w przypadku gdy dziecko się przewróci było bezpieczne.

Polityczny postulat zjednoczenia lokalnych społeczności także się zrealizował. Rzeczywiście, w niedużych miejscowościach rozgrywka lokalnych drużyn urasta rangą do meczy drużyny narodowej.