Nowoczesne leczenie chorób oczu odbywa się na paru płaszczyznach, a pacjenci szybciej odzyskują ostrość widzenia

przez | 9 lipca 2021
Okulary w ostatnich czasach stały się interesującym dodatkiem. I wcale nie trzeba mieć wady wzroku, żeby wsadzić na nos eleganckie oprawki. Dużo kobiet, a zwłaszcza strojniś udaje się salonów optycznych, aby tam zamówić szkła zerówki. I z dużym prawdopodobieństwem na pojedynczym egzemplarzu zakupy się nie skończą. Vademeca opisujące reguły dobierania ubrań i dodatków radzą, żeby oprawki jak najlepiej pasowały do spodniumu czy kurtki. Trzeba jednakże podkreślić, że okulary nie pozostają zakładane w celach uwypuklenia walorów urody, lecz w celach zdrowotnych.

okulary

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W XXI stuleciu nasz wzrok zostaje wystawiony na wiele poważnych prób. A to przykładowo za sprawą przedłużającej się pracy przed monitorem komputera i ciągłego gapienia się w telewizor lub wyświetlacz osobistego smartfona. Nasze oczy cierpią też z powodu fatalnej jakości powietrza i coraz częściej dopadających nas alergii. A niektórzy mężczyźni noszą okulary od niemalże od kołyski, ponieważ ich wada nie bywa nabyta, ale wrodzona. Bądź co bądź XXI-wieczna medycyna proponuje wiele metod, które dają chorym szansę na poprawę ostrości widzenia, więc leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności i innych schodzeń jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze wieku temu- http://www.optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Krotkowzrocznosc>), jak już wspomnieliśmy, pełnią nie tylko funkcje terapeutyczne. Jednakże ich głównym zadaniem jest korekcja konkretnej wady. A dodatkowo umożliwiają one niektórym osobom, zwłaszcza tym w podeszłym wieku, normalne życie. Krótkowidze mogą bez jakichkolwiek przeszkód prowadzić samochód, a dalekowidze czytać powieści i rozwiązywać krzyżówki.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie krótkowzroczności albo dalekowzroczności nie ogranicza się jednak tylko do noszenia okularów. Przedsiębiorstwa wytwarzające farmaceutyki oferują wiele leków i suplementów diety, które wywierają korzystny wpływ na prawidłowe widzenie. Bywają to specyfiki z witaminą A i substancjami o udowodnionych właściwościach leczniczych, np. luteinę. Większość tych leków jest do kupienia bez recepty, lecz samodzielna kuracja nie zawsze jest opłacalna. W razie niejasności warto więc zapytać farmaceutę o radę, a nawet udać się do okulisty.

Nowoczesne leczenie krótkowzroczności obejmuje również nowe metody, całkowicie nieznane w latach 80 ubiegłego stulecia. Do nich zaliczymy przykładowo laserową korekcję wad wzroku, która jest wykonywana tylko przez wykwalifikowanych lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*