Nowoczesna kontrola żywej kropli krwi pozwala poznać obecny satus naszego ciała

przez | 9 lipca 2021
Analiza żywej kropli krwi to odkrywcza metoda określenia kondycji organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi pozwala na ocenę formy organizmu jak i zdolności do utrzymania stanu równowagi – homeostazy. Stabilność wewnętrzna jest podstawą dobrej działalności wszystkich układów i narządów w organizmie. By osiągnąć poziom homeostazy, konieczne jest utrzymanie parametrów krwi na odpowiednim poziomie.

Zdrowie

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Naukowe testy mikroskopii, zwane inaczej próbami na żywych komórkach są metodą służącą ocenie wewnętrznego środowiska człowieka. Analiza żywej kropli krwi, odbywa się za pomocą pobrania kilku kropel krwi z palca, nakłuwaczem do pomiaru poziomu cukru u cukrzyków. Ukłucie praktycznie jest bezbolesne. W badaniu tym wykorzystywany jest fakt, że przez ok. dwudziestu minut po pobraniu krew jest jeszcze żywą tkanką. Nie jest ona zmodyfikowana przez barwienie lub jakiekolwiek utrwalanie środkami chemicznymi. Jest zatem w stanie naturalnym poddana oględzinom. Krople krwi (poznaj tutaj na ) kładzie się na szkło mikroskopu o zaawansowanej technologii. Obraz transmitowany jest na ekran monitora, dzięki czemu pacjent ma podgląd obrazu swoich krwinek. Dzięki zastosowaniu bardzo dużego powiększenia widoczne są wszystkie składniki krwi, na przykład – aktywność oraz położenie czerwonych krwinek względem siebie.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości na przedstawiany temat, to śmiało zobacz to użyteczne omówienie (http://hipokrates-olesnica.pl/stomatolog/) – ono też okaże się dla Ciebie wartościowe.

Analiza ta namierza obciążenia będące przyczynami rozmaitych chorób, między innymi: stopień obciążeń całego organizmu metalami ciężkimi; wykrycie grzybów, bakterii, wirusów; wykrycie zaburzeń układu hormonalnego, pracy – wątroby i tarczycy; stwierdzenie aktywności białych krwinek oraz agregacji trombocytów i ocenienie stanu czerwonych ciałek krwi; stwierdzenie obecności cholesterolu; wykrycie zaburzeń metabolicznych oraz stopnia zakwaszenia organizmu.

W przeciwieństwie do innych testów, badanie w mikroskopie kontrastowo-fazowym może wskazywać na obecność faz przedchorobowych – nawet z rocznym wyprzedzeniem, co umożliwia zastosowanie odpowiedniej kuracji za sprawą naturalnych produktów żywieniowych. Analiza żywej kropli krwi trwa ok. 30 minut. Całe spotkanie razem z konsultacją trwa do godziny. 24 godziny przed badaniem nie wolno spożywać alkoholu. W dniu badania nie można pić kawy naturalnej. Na 2 godziny przed badaniem nie można spożywać posiłku.

Wejdź na ten link i zobacz w treści (https://bakaliowyswiat.pl/pl/produkty-ekologiczne) opublikowany tam tekst. Są tam uzupełniające materiały. One także analizują taką problematykę.

Pół godziny przed badaniem trzeba wypić około 0,5 litra wody mineralnej. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń może zaburzyć prawidłowy przebieg kontroli.